Ogłoszenia duszpasterskie – I Niedziela Wielkiego Postu – 13.03.2011.

 

 1. Dziękuję Gwardianowi o. Gerardowi wraz z wspólnotą Parafialną św. Barbary w Przeworsku za ofiarowane nam dwa konfesjonały do nowego kościoła. Dziękuję także zaangażowanym w demontaż i transport owych konfesjonałów. Dziękuję za złożone dziś ofiary na tacę na budowę kościoła jak i wspierającym to dzieło budowy. Wszystkim wymienionym składam serdeczne: Bóg zapłać!

 

 1. Dziś po Mszy św. dla każdej rodziny ministranci będą rozdawać skarbonki wielkopostne, do której wszyscy domownicy przez okres Postu, będą składali swoje ofiary rezygnując z rzeczy niekoniecznych, drobnych przyjemności. Będą w ten sposób dzielić się z najbardziej potrzebującymi. Zebrana kwota zasili fundusz Archidiecezjalny Caritasu. Skarbonki przyniesiemy do kaplicy w Niedzielę Miłosierdzia Bożego.

 

 1. Zapraszamy dziś na Nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym o godz. 1600, podczas którego będzie wręczenie książeczek dzieciom klas II. Taca zbierana podczas tego nabożeństwa przeznaczona jest na urządzenie ciemnicy i Bożego Grobu. Po tym nabożeństwie bezpośrednio Msza św. bez kazania.

 

 1. Dzieci klas II zapraszam na spotkanie w poniedziałek i środę o godz. 1645

                                 

 1. Jutro zaczynają się w kaplicy nauki przedmałżeńskie o godz. 1830.

 

 1. We wtorek będziemy mieli możliwość czuwania modlitewnego przy Krzyżu Krucjaty. Zapraszamy do udziału wszystkich wiernych, a zwł. tych, którzy mają w swoich rodzinach osoby zniewolone nałogami. Zgromadzimy się w tym dniu w kaplicy o 1730, o 1800 Eucharystia, której będzie przewodniczył i wygłosi kazanie Moderator Diecezjalny Ruchu Światło-Życie, ks. Daniel Trojnar. Następnie od 1900 do 2100 adoracja krzyża.

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej: w piątek o 1730 i 1900 dla młodzieży oraz dla dzieci w sobotę o godz. 1700 z obrzędem Komunii św.

 

 1. W sobotę przypada Uroczystość św. Józefa. Jest to także dzień imienin naszego Ks. Arcybiskupa. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

 

 1. W następną niedzielę przed kaplicą zbiórka do puszek na misje.

 

 1. Intencje do modlitwy wstawienniczej można składać do skrzynki pod chórem. Wspólnota Krwi Chrystusa będzie je polecała Panu.

 

 1. OO. Franciszkanie w Jarosławiu organizują pielgrzymkę na uroczystość beatyfikacji sł. Bożego J.P.II w dniach 28.04 – 04.05. Informacje szczegółowe w zakrystii.

 

 1. Zaproszenie absolwentów na Uroczystość 100-lecia Gimnazjum i Liceum w Przeworsku. Więcej szczegółów w gablocie.

 

 1. W zakrystii są do nabycia baranki i paschaliki na stół wielkanocny. Paschaliki mogą służyć także podczas liturgii w Wielką Sobotę. Cena: 7 zł. Zebrana kwota zasili ona fundusz Caritasu Diecezjalnego i będzie pomocą w leczeniu chorych dzieci.

 

 1. Z prasy katolickiej polecam: „Niedzielę”, „Arkę”, „Gość Niedzielny”, „Dominik” i gazetkę parafialną nr z marca.

 

 1. P. Bóg wezwał do Siebie z naszej wspólnoty parafialnej: Stanisława Basiak z ul. Misiągiewicza i Izabelę Głąb z ul. Dworcowej. Polecajmy ich miłosierdziu Bożemu: Anioł Pański …