Ogłoszenia duszpasterskie – 13 niedziela zwykła – 30.06.2019

1. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie pięknych ołtarzy na naszą Parafialną Procesję Eucharystyczną, za ofiarowane kwiaty do kościoła oraz za złożone ofiary na schody do kościoła. Dziękujemy chórowi Gloria i scholi Iskierki. Zostały zamówione Msze św. w intencji zmarłych mieszkańców poszczególnych bloków jak i o błogosławieństwo Boże dla żyjących. Zamawiający otrzymali obrazki i terminy ich zostaną podane także w gazetce parafialnej, gdyż to w listopadzie.

2. Zapraszamy dziś na nabożeństwo do Najśw. Serca P. Jezusa o 18.00

3. Decyzja ks. arcybiskupa Józefa, podtrzymana przez obecnego metropolitę Adama jest taka, że pierwsza placówka neoprezbitera wynosi 2 lata. Czas szybko płynie i ks. Michał już jest dwa lata. Został skierowany do dalszej posługi duszpasterskiej w Parafii Humniska, ale do niedzieli 18 sierpnia zostaje z nami. Na jego miejsce przychodzi ks. Piotr Zawadzki z Parafii Leżajsk – Fara.

4. Dyrektor Radia Fara zainicjował Sztafetę Różańcową na czas PP na Jasną Górę w intencji za: Archidiecezję, biskupów i kapłanów w niej posługujących, za przygotowujących się do kapłaństwa w Seminarium, za zgromadzenia zakonne, o nowe powołania: kapłańskie , zakonne, misyjne, oraz we wszystkich intencjach, które niosą w swych sercach pielgrzymi i mają uczestnicy Sztafety Różańcowej. Każda parafia ma wyznaczony dzień i godzinę. Dla nas jest to 9 lipca – wtorek, godz. 22.00 Modlimy się w mieszkaniu. Każda osoba odmawia jedną część różańca w tym czasie. Dla porządku, aby był odmówiony cały różaniec – tj. cztery części równocześnie, a nie np. ciągle tajemnice radosne, proszę zgłaszać się w zakrystii i po wpisaniu na listę zostanie przydzielona konkretna część różańca. Można także będzie sobie wybrać inny dzień i godzinę. W ten sposób zostanie odmówionych ileś różańców w całości. Za tydzień podamy ile, osób podejmie modlitwę.

5. W środę jest święto św. Tomasza, Apostoła.

6. W piątek od godz. 9.00 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Od 16.00 do 18.00 możliwość skorzystania z sakramentu pojednania oraz adoracji Najśw. Sakramentu od 19.00 do 21.00

7. W sobotę zapraszamy na nabożeństwo Fatimskie o godz. 18.00

8. Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych.

9. Na czas wakacji nasz sklepik z dewocjonaliami będzie nieczynny. W razie potrzeby podane są numery telefonów – na oknie sklepiku od strony kościoła – do osób, które posługują w nim i można do nich dzwonić.

10. Jarosławskie Opactwo zaprasza na koncert w sobotę 6 lipca o godz. 18.00 . Szczegóły na plakacie w gablocie

11. Z prasy katolickiej polecamy: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Arka” i gazetkę parafialną nr wakacyjny.