Ogłoszenia duszpasterskie – 13 niedziela zwykła – 28.06.2020

1. Wszyscy, którzy mieli kontakt z ks. Piotrem po teście na koniec kwarantanny mają wynik negatywny, czyli są zdrowi. Dziękujemy wszystkim, którzy służyli nam pomocą w czasie kwarantanny. Robili zakupy, przynosili obiady. Jak również tym, którzy wyrażali gotowość pomocy, ale już nie mieli możliwości służenia. Wszystkim wymienionym składamy serdeczne: Bóg zapłać!

2. Wszystkie intencje, które przypadały na miniony tydzień zostały odprawione prywatnie, a niektóre tylko na Mszy św. o godz. 18.00 od środy. Dziś porządek Mszy św. bez zmian. Od dziś już nie będzie w niedzielę Mszy św. o godz. 16.00 .

3. Kościół został poddany całkowitej dezynfekcji oraz procesowi ozonowania. Jest bezpieczny. Przypominamy o obowiązku zasłaniania nosa i ust w kościele. Przy wejściu do kościoła na stolikach jest płyn do dezynfekcji rąk.

4. Zapraszamy dziś na nabożeństwo do Najśw. Serca P. Jezusa o godz. 17.45 a w dzień powszedni do wtorku o godz. 18.00

5. Jutro Uroczystość Świętych Apostołów: Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 6.30 i 18.00. Pamiętajmy w modlitwach o naszym ks. Piotrze, który przebywa na kwarantannie poza parafią i ks. Piotrze, który do nas przyjdzie. Taca z tego dnia przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej.Od poniedziałku powracamy do adoracji P. Jezusa codziennie od godz.17.30 i kancelaria parafialna jest czynna w wyznaczonych godzinach.

6. Decyzja Metropolity Adama jest taka, że pierwsza placówka neoprezbitera wynosi 2 lata. Czas szybko płynie i ks. Andrzej został skierowany do dalszej posługi duszpasterskiej w Parafii pw. Św. Piotra i Św. Jana w Krośnie. Do niedzieli 23 sierpnia pozostaje z nami. Przychodzi do posługi w parafii: ks. Piotr Łysek z Parafii Krosno-Fara.

7. W piątek jest święto św. Tomasza, Apostoła. Od godz. 9.00 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Ci, którzy pragnę przełożyć odwiedziny na następny miesiąc, to proszę zgłosić w zakrystii lub telefonicznie. Od 16.00 do 18.00 możliwość skorzystania z sakramentu pojednania oraz adoracji Najśw. Sakramentu od 18.30 do 20.00

8. W sobotę zapraszamy na nabożeństwo Fatimskie o godz. 18.00. Modlitwę różańcową prowadzi Róża św. Rity, rozważając tajemnice chwalebne.

9. Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych i zbiórka do puszek na poszkodowanych w wyniku powodzi w naszej archidiecezji.

10. Grupa Charytatywna przy Sanktuarium Bożego Grobu informuje, że wznawia akcję „Makulatura na Misje”. Kontener do odbioru makulatury na stale usytuowany jest na parkingu SP Nr 2.

11. Jednym z owoców mojej kwarantanny jako proboszcza jest między innymi decyzja, że w naszej parafii będziemy przyjmować Komunię św. w postawie klęczącej. Oczywiście, kto nie może uklęknąć, to zostaje postawa stojąca. Myślę, że nie trzeba tłumaczyć dlaczego. Na razie pozostaje tak jak było. Trzeba będzie przygotować po bokach stopnia komunijnego barierkę dla tych, którzy będą chcieli z niej korzystać. Będzie to drewniana, fragment tego co na chórze.

12. Z prasy katolickiej polecamy: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”.

13. Dziś decydują się losy naszej Ojczyzny. Bądźmy odpowiedzialni i weźmy udział w wyborach. Polećmy poszkodowanych w wyniku powodzi w naszym mieście, powiecie, jak również ks. Piotra i naszą Ojczyznę dobremu Bogu przez serce Maryi: Pod Twoją obronę …

14. Zakończyła pielgrzymowanie Stefania Hołub. Polecajmy ją miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu