Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 30.05.2021

1. Dziś kończy się okres Komunii świętej wielkanocnej. Dziękujemy za złożone ofiary na tacę czy w formie przelewu na dalsze prace w naszej świątyni: Bóg zapłać!

2. Jutro zakończenie nabożeństw majowych. W tym dniu zapraszamy na spotkanie rodziców młodzieży klas VIII o godz. 18.45 w związku z sakramentem bierzmowania ich pociech.

3. Zapraszamy od wtorku na nabożeństwo do Najświętszego Serca P. Jezusa w dzień powszedni o godz. 18.00 a w niedziele i święta o godz. 17.30

4. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Jest zgoda sanepidu na procesję miejską. Po Mszy św. o godz. 9.30 w Klasztorze wyruszy procesja. Uczestnicy procesji mają zachować odstęp 1,5m lub założyć maseczki. U nas porządek Mszy św. niedzielny. Po Mszy św. o godz.11.30 procesja z P. Jezusem wokół kościoła. W środę na godz. 17.00 bardzo prosimy kilka osób do pomocy w montowaniu ołtarza na mieście. Zbiórka przy kościele.

5. W czasie Oktawy Bożego Ciała procesja z Najśw. Sakr. po Mszy św. o godz.18.00 z wyjątkiem soboty. Prosimy dzieci do sypania kwiatów, służbę liturgiczną do posługi jak i dzieci I komunijne oraz z rocznicy w strojach I komunijnych.

6. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Od od godz. 9.00 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Od godz. 16.00 do 18.00 możliwość skorzystania z sakramentu pojednania. Zapraszamy na adorację P. Jezusa w tym dniu od godz. 18.30 do 20.00

7. W sobotę zapraszamy na nabożeństwo Fatimskie o godz. 18.00. Prosimy Różę św. Faustyny o przygotowanie rozważań tajemnic chwalebnych.

8. Zaproszenie na Męski Różaniec do Bazyliki w sobotę na godz. 9.00

9. Za tydzień Msza św. prymicyjna ks. Pawła Śliwki o godz. 11.30 i po niej procesja z Najśw. Sakramentem wokół kościoła. W tym roku nie będzie naszej Parafialnej Procesji Eucharystycznej, gdyż jest mało czasu na jej zorganizowanie. Zmiana tajemnic różańcowych wyjątkowo po Mszy św. o godz. 8.30

10. Zapraszamy już dziś na Wieczór Uwielbienia w piątek 11 czerwca o godz. 19.30

11. Zapraszamy na wycieczkę w Bieszczady w sobotę 12 czerwca. Trasa: z Ustrzyk Górnych na Tarnicę i zejście do Wołosatego. Wyjazd o godz. 7.15 powrót ok. 20.30 Koszt: 35 zł. Zapisy wraz z wpłatą w zakrystii.

12. Róża żeńska pilnie potrzebuje uzupełnienia. Osoby chętne prosimy o zgłoszenie się w zakrystii.

13. Prosimy rodziców, aby dopilnowali swoje dzieci by nie jeździli na deskorolkach po schodach kościoła. To dla nich samych jest niebezpieczne, nie zdają sobie z tego sprawy oraz niszczą schody. Ciężar ciała jak uderza deskorolką w krawędź, to łamie. Już są niektóre krawędzie zniszczone.

14. Z czasopisma polecamy: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”.

15. Zakończyła pielgrzymowanie Irena Sorys. Polecajmy ją miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu …