Ogłoszenia duszpasterskie – X niedziela zwykła – 06.06.2021

1. Bardzo serdecznie dziękujemy Sekcji Artystycznej i wszystkim którzy służyli pomocą w wykonaniu pięknego ołtarza na Boże Ciało: Bóg zapłać !

2. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Seminarium Duchowne. Po Msz św. o godz. 8.30 zmiana tajemnic różańcowych. O godz. 11.30 Msza św. prymicyjna ks. Pawła Śliwki. Po niej procesja eucharystyczna wokół kościoła.

3. Zapraszamy na nabożeństwo do Najśw. Serca P. Jezusa wraz z Nowenną dziś o godz. 17.30 a w dzień powszedni o 18.00

4. Trwa oktawa Bożego Ciała. Zapraszamy na procesję eucharystyczną po Mszy św. o godz. 18.00 dzieci I komunijne i z rocznicy w strojach komunijnych, ministrantów, dzieci do sypania kwiatów. Prosimy, aby w kościele dzieci nie sypały kwiatów, gdyż rozdeptane barwią posadzkę. W czwartek zakończenie Oktawy. Poświęcenia wianków oraz błogosławieństwo dzieci po Mszy św. W tym dniu spotkanie młodzieży klas VIII o godz. 19.15

5. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów oraz zawierzenie siebie, rodzin, parafii, Ojczyzny Bożemu Sercu. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zapraszamy w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa na Wieczór Uwielbienia o godz. 19.30. Zaczniemy modlitwą do Ducha Świętego, Msza św. i adoracja Pana Jezusa.

6. Są jeszcze wolne miejsca na wycieczkę w Bieszczady w sobotę 12 czerwca. Trasa: z Ustrzyk Górnych na Tarnicę i zejście do Wołosatego. Wyjazd o godz. 7.15 powrót ok. 20.30 Koszt: 35 zł. Zapisy wraz z wpłatą w zakrystii. Spotkanie organizacyjne dla wyjeżdżających w Bieszczady w poniedziałek o godz. 19.00

7. Burmistrz Miasta Przeworska przypomina o Narodowym Spisie Powszechnym. Jest on obowiązkowy. Można dokonać przez internet, lub broszura w gablocie.

8. Zaproszenie na bezpłatne badanie wzroku w czwartek. Szczegóły na plakacie w gablocie.

9. W sobotę jest wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

10. Za tydzień taca przeznaczona będzie na dalsze prace w kościele, W tę niedzielę młodzież oazowa będzie rozprowadzać parafialne magnesy i „oazowe muf finki”

11. Z prasy katolickiej polecamy: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Promyczek”.