Ogłoszenia duszpasterskie – 14 niedziela zwykła – 04.07.2021

1. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Seminarium Duchowne. Dziś zmiana tajemnic różańcowych.

2. W czwartek jest wspomnienie św. Jana z Dukli, patrona Archidiecezji.

3. Taca z następnej niedzieli przeznaczona będzie na położony granit w pomieszczeniach pod prezbiterium, schody i chór.

4. Elektrośmieci można będzie składać na parkingu przy budynku dla grup do czwartku 15 lipca. Środki uzyskane z tego tytułu posłużą jako wsparcie dla polskich misjonarzy.

5. W dniach od 4 do 15 lipca 2021 r. będziemy przeżywać w naszej Archidiecezji III Diecezjalną Sztafetę Różańcową, Wierni ze wszystkich parafii zaproszeni są do udziału w tym wydarzeniu. Dla naszej parafii wyznaczony dzień to: niedziela 11 lipca godz.20.00 Zapraszamy do zakrystii celem zapisania się do modlitwy różańcowej. Odmawiamy ją w domu jedną część różańca, jakie tajemnice, to zostaną przydzielone przy zapisaniu się w zakrystii.

6. W związku z 78-rocz. „Krwawej Niedzieli na Wołyniu” Burmistrz Miasta Przeworska i Miejska Biblioteka Publiczna zapraszają w piątek 9 lipca na godz. 17.00 do Miejskiej Biblioteki na otwarcie wystawy: Niedokończone Msze wołyńskie. Martyrologium duchowieństwa wołyńskiego – ofiar zbrodni nacjonalistów ukraińskich, oraz prelekcję Wołyń 43 jak również promocję książki „Nie zabijaj. Nacjonalizm i ludobójstwo na Kresach.” Wystawa będzie czynna także w dniach: 11-15 lipca.

7. Nasz sklepik parafialny na czas wakacji będzie nieczynny. Niemniej jednak w razie potrzeby można dzwonić do osób, które w nim posługują. Są podane numery telefonów.

8. Z czasopism polecamy: „Niedzielę”, „Gość Niedzielny”.