Poniedziałek Wielkanocny – 25.04.2011.

 

  1. Dziś porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Eucharystie do południa będą sprawowane w nowym kościele a popołudniu w kaplicy. Dziś rozpoczynamy tzw. biały tydzień, czyli Oktawę Wielkanocy, która jest przedłużeniem pamiątki Zmartwychwstania Jezusa, dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

  1. Dzieci klas II zapraszam na spotkanie w: środę, czwartek, piątek o 1645. Na spotkanie w środę proszony jest także rodzic dziecka.

 

  1. W sobotę dzieci proszone są na godz. 1530. Od 1630 do 1730 sakrament pojednania dla dzieci klas II oraz wszystkich potrzebujących. Będą posługiwali także kapłani spoza parafii. W tym dniu przypadają imieniny ks. bp-a Mariana Rojka. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

 

  1. W najbliższą niedzielę Miłosierdzia Bożego bez zmian porządek Mszy św. Przeżywamy ten dzień jako dziękczynienie P. Bogu za dar Ojca św. J.P.II. i jego beatyfikację. Zmiana tajemnic różańcowych dla wszystkich róż będzie wyjątkowo po Mszy św. o 830. Na stoliku pod chórem składamy skarbonki wielkopostne jako nasz wielkopostny dar. I Komunia św. dzieci klas II na Mszy św. o 1130. Jest ich 39. Polecajmy w naszych modlitwach ich I spowiedź jak i pełne uczestnictwo w Eucharystii.

 

  1. Zapraszamy w tym dniu na nabożeństwo do miłosierdzia Bożego o godz. 1500 i po nim możliwość adoracji Najśw. Sakramentu. O godz. 1600 nabożeństwo majowe i później Msza św.

 

  1. Burmistrz Miasta Przeworska zaprasza na otwarcie wystawy „Apostoł Pokoju” w dniu 1 maja o godz. 1600 w Miejskim Ośrodku Kultury. Otwarciu wystawy towarzyszyć będzie prezentacja wierszy i fragmentów utworów J.P.II w wykonaniu aktorów Teatru Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. W tym dniu o godz. 2000 w Bazylice Msza św. i po niej przejście pod pomnik na Placu J.P.II i zapalenie zniczy.

 

  1. Od poniedziałku 2 maja Msze św. w dzień powszedni jak i w niedzielę będą o godz. 1900

 

  1. Z naszej parafii organizowana jest jednodniowa wycieczka w Bieszczady w sobotę 21 maja. Koszt: 27 zł. Zapisy w zakrystii.

 

  1. Zapisy na wakacyjne rekolekcje oazowe, które trwają 15 dni dzieci i młodzieży w tym służby liturgicznej u ks. Wojciecha wraz zaliczką 130 zł. Koszt w całości: 450 zł. Istnieje możliwość pozyskania dofinansowania w zakładzie pracy lub parafii.

 

  1. P. Bóg wezwał do Siebie z naszej wspólnoty parafialnej Zofię Nalepa z Osiedla Misiągiewicza i Krystynę Marek z ul. Głębokiej. Pogrzeb śp. Zofii dziś o 1400 a śp. Krystyny jutro o 1500. Polecajmy ich miłosierdziu Bożemu: Anioł Pański …