Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 19.06.2011

 

 1. Dziękujemy za solidną pracę przy budowie kościoła oraz wspierającym to dzieło. Na wieży został wylany betonowy wieniec wieńczący całość i jest ona przygotowana do osadzenia kopuły. Teraz będą wstawiane okna na wieży. Dziś budowę naszego kościoła wspiera parafia Wierzbna. Polecajmy ich w naszych modlitwach.

 

 1. Dziś kończy się okres Komunii św. wielkanocnej. Zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe o godz. 1600

 

 1. Dziękujemy za wasze uwagi odnośnie nagłośnienia kościoła. Jest ono tylko na krótki czas prowizoryczne i ciągle poprawiane. W niedługim czasie znikną wszelkie usterki.

 

 1. We wtorek możliwość skorzystania z sakramentu pojednania na zakończenie roku szkolnego w godz. od 1730 d0 1900

 

 1. W środę Msza św. dziękczynna na zakończenie roku szkolnego w kościele dla młodzieży gimnazjalnej o godz. 930

 

 1. W czwartek Boże Ciało. Msze św. u nas będą tylko o godz. 700, 830, 1600, 1900. Po Mszy św. o 915 w Bazylice wyruszy procesja z Najśw. Sakramentem ulicami miasta. Nasza parafia odpowiada za I ołtarz, który będzie przy banku. Za przygotowanie ołtarza odpowiada Sekcja Artystyczna Rady Parafialnej. W tym dniu w Rzeszowie na Osiedlu Baranówka Koncert Jednego Serca Jednego Ducha. Początek godz. 1900 Wstęp wolny.

 

 1. W czasie Oktawy Bożego Ciała procesja z Najśw. Sakr. po Mszy św. Proszę dzieci do sypania kwiatów, służbę liturgiczną. Dzieci klas II by przyszły w strojach I komunijnych. Podobnie na naszą Parafialną Procesję Eucharystyczną.

 

 1. W piątek Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

 

 1. W następną niedzielę będzie nasza Parafialna Procesja z Najśw. Sakramentem po Mszy św. o godz. 1000. Prosimy nie tylko o przygotowanie ołtarzy, ale także przyozdobienie mieszkań, domów na trasie procesji. Będzie ona wyrazem naszej wdzięczności za obecność Jezusa pośród nas i będziemy Go prosić o Jego błogosławieństwo. Pójdziemy ul. Misiągiewicza i tu będą 2 ołtarze. Jeden przy posesji p. Marek a drugi przy budynku gimnazjum. Odnośnie ołtarzy, to prosimy o zaangażowanie się mieszkańców całej ulicy Misiągiewicza do skrzyżowania. Następnie trasa będzie wiodła ul. Słoneczną przez 11 Listopada. Przy bloku nr 27 będzie trzeci ołtarz. Odpowiedzialni za ten ołtarz mieszkańcy bloku oraz ul. 11 Listopada. Następnie wejdziemy na Osiedle Krasickiego i na bloku nr 42 będzie czwarty ołtarz. Odpowiedzialni mieszkańcy okolicznych bloków. I tu nastąpi rozwiązanie procesji. Prosimy także, aby na trasie procesji nie parkować samochodów. Nie będzie w tym dniu Mszy św. o 1130. Pozostałe nabożeństwa bez zmian.

 

 1. Msza św. w intencji uczestników wycieczki do Zakopanego będzie w I niedzielę września o godz. 1130

 

 1. Organizowany jest Dzień Dawcy Szpiku w Przeworsku w dniu 25 czerwca w godz. od 1000 do 1600 na terenie MOK-u. Szczegóły na plakacie w gablocie.

 

 1. Z prasy katolickiej polecamy czasopisma: „Niedzielę”, „Cuda i łaski Boże”„Gość Niedzielny” i gazetkę parafialną numer z czerwca.