Ogłoszenia duszpasterskie – 13 niedziela zwykła – 26.06.2011.

 

 1. Dziękuję pracującym przy budowie kościoła jak i wspierającym to dzieło.

 

 1. Dziś po Mszy św. o godz. 1000 wyruszy nasza Parafialna Procesja Eucharystyczna. Proszę, aby na trasie procesji nie parkować samochodów.

 

 1. Dziś o 1600 nabożeństwo czerwcowe – nie będzie już procesji a po nim Msza św.

 

 1. Zapraszamy w Oktawie Bożego Ciała na procesję z Najświętszym Sakramentem wokół kaplicy po Mszy św. Proszę dzieci do sypania kwiatów, służbę liturgiczną. Dzieci klas II by przychodziły w strojach I komunijnych.

 

 1. AK zapraszam na spotkanie we wtorek o 2000

 

 1. W środę Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o 630 i 1900. Taca przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Jest to dzień modlitwy za papieża Benedykta XVI.

 

 1. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po procesji błogosławieństwo wianków i dzieci. Nie będzie w tym dniu adoracji Najśw. Sakramentu.

 

 1. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

 1. W piątek od godz. 900 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Po południu od 1630 do 1900 możliwość skorzystania z sakramentu pojednania.

 

 1. W sobotę zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie o godz. 2000. Nie będzie w tym dniu Mszy św. o 1900

 

 1. W następną niedzielę będzie zmiana tajemnic różańcowych. W tym dniu o godz. 1200 w Bazylice odprawi Mszę św. dziękczynną za dar 25-lat kapłaństwa o. Wojciech Kowal, Misjonarz Oblat, nasz parafianin pracujący aktualnie na uniwersytecie w Kanadzie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy dziękczynnej.

 

 1. Od następnej niedzieli przez okres wakacji nie będzie Mszy św. o godz. 1600, ze względu na małą liczbę uczestników Eucharystii przez ubiegłe lata.

 

 1. Z prasy katolickiej polecam czasopisma: „Niedzielę”, „Miłujcie się”, „ Gość Niedzielny”, „Arkę” i gazetkę parafialna nr wakacyjny.