Ogłoszenia duszpasterskie – 14 niedziela zwykła – 03.07.2011

.

1.        Dziękuję wszystkim zaangażowanym w wykonanie bardzo pięknych ołtarzy na naszą Parafialną Procesję Eucharystyczną. Dziękuję za ofiarowane kwiaty do kościoła. Dziękuję także wszystkim uczestniczącym tak licznie w procesji. Dziękuję pracującym przy budowie kościoła jak i wspierającym to dzieło. Wszystkim wymienionym składam serdeczne: Bóg zapłać! Zostały zamontowane okna na wieży, przez co stała się piękniejsza. Trwają dalsze prace blacharskie, wykonywana jest instalacja elektryczna oraz kopuła wieży i wieżyczki.

 

2.        Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby Seminarium Duchownego w Przemyślu. Dziś zmiana tajemnic różańcowych.

 

3.        Dziś o godz. 1200 w Bazylice odprawi Mszę św. dziękczynną za dar 25-lat kapłaństwa o. Wojciech Kowal, Misjonarz Oblat, nasz parafianin pracujący aktualnie na uniwersytecie w Kanadzie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy dziękczynnej.

 

4.        Od dziś przez okres wakacji nie będzie Mszy św. o godz. 1600.

 

5.        Zapraszamy na Nowennę do św. Józefa we wtorek, M Bożej Nieustającej Pomocy w środę, miłosierdzia Bożego w piątek a w czwartek do adoracji Najśw. Sakr. do godz. 2030..W te dni, kiedy nie ma Nowenny, będziemy modlić się dziękując Bogu za Jego błogosławieństwo w budowie kościoła z poleceniem pracujących danego dnia jak i dobroczyńców parafii w 10-tku różańca.

 

6.        W środę wyrusza po Mszy św. o godz. 600 w Bazylice Grupa św. Rafała zdążając w Pieszej Pielgrzymce naszej archidiecezji na Jasną Górę. Polecajmy ich w naszych modlitwach. Szczegóły na temat możliwości pielgrzymowania duchowego dla chętnych na plakacie w gablocie.

 

7.        W piątek przypada wspomnienie św. Jana z Dukli, patrona naszej archidiecezji.

 

8.        Taca z następnej niedzieli przeznaczona będzie na budowę kościoła. Suma będzie sprawowana w intencji wszystkich dobroczyńców parafii.

 

9.        Msze św. w intencji mieszkańców: * Oś. Krasickiego będą w niedz.16 października: bloku nr 42,44,46 b o godz. 830; a bloku nr 50,52,54 godz. 1000, * 11 Listopada w niedz.23 października o godz. 1000. Dziękuję mieszkańców w/w bloków i ulicy za ofiarę złożoną na budowę kościoła.

 

10.     Towarzystwo Przyjaciół Dzieci i Polski Związek Niewidomych w Przeworsku zapraszają na Piknik Rodzinny w następną niedzielę od godz. 1400 w Zajeździe Pastewnik. Szczegóły na plakacie w gablocie.

 

11.     Z prasy katolickiej polecam czasopisma: „Niedzielę”, „Gość Niedzielny”, „Arkę” i gazetkę parafialną nr wakacyjny.