Ogłoszenia duszpasterskie – 18 niedziela zwykła – 31.07.2011.

 

 

 1. Dziękuję pracującym przy budowie kościoła jak i wspierającym to dzieło. Obecnie na budowie trwa w dalszym ciągu tynkowanie i szpachlowanie kościoła. Wygląd świątyni tak bardzo się zmienił. Jest pięknie, ale trzeba jeszcze chwilę poczekać – ok. 2 tygodni na ukończenie prac.

 

 1. W miesiącu sierpniu zachęcamy do nie korzystania z alkoholu. Ten dar wraz z modlitwą można ofiarować intencji bliźnich mający. Na stoliku pod chórem znajdują się deklaracje abstynenckie. Po wypełnieniu – mogą one obejmować dowolny okres czasu – składamy do skrzynki.

 

 1. Jutro w Miejscu Piastowym Ogólnopolski Dzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. O 1630 konferencja nt. „Media w służbie cywilizacji śmierci na podstawie reklamy alkoholu” i o 1830 Msza św., której będzie przewodniczył J.E. Ks. arcybp Józef Michalik. Szczegóły na plakacie w gablocie.

 

 1. We wtorek możliwość zyskania odpustu zupełnego „Porcjunkuli” pod zwykłymi warunkami.

 

 1. W czwartek wspomnienie św. Jana Vianneya, patrona proboszczów. Pamiętajmy w naszych modlitwach o duszpasterzach.

 

 1. W piątek od godz. 900 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną a od 1630 do 1900 możliwość skorzystania z sakramentu pojednania z racji I piątku miesiąca.
 2. W piątek próba diakonii muzycznej przed wyjazdem na kwestę do Przysietnicy o godz. 1800

 

 1. W sobotę jest święto Przemienia Pańskiego. Zapraszamy w tym dniu na nabożeństwo Fatimskie o godz. 2000

 

 1. Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych.

 

 1. W następną niedzielę odbędzie się Festyn w Łańcucie organizowany przez AK naszej archidiecezji. Szczegóły na plakacie w gablocie.

 

 1. Z prasy katolickiej polecam czasopisma: „Niedzielę”, „Arkę”, „Gość Niedzielny”.