Ogłoszenia duszpasterskie – 22 Niedziela zwykła – 03.09.2023

1. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Seminarium Duchowne. Dziś zmiana tajemnic różańcowych.

2. Ks. Stanisław będzie opiekunem Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym, służby liturgicznej, przygotowuje dzieci do I Komunii św. ,opiekunem kręgu Domowego Kościoła. Ks. Łukasz odpowiada za ODB, młodzież oazową oraz za przygotowanie do bierzmowania klas VIII i przygotowuje grafiki odprawiania Mszy św., oraz pisze modlitwę wiernych.

3. Dyrektor SP Nr 2 zaprasza dzieci i młodzież na rozpoczęcie roku szkolnego w dniu 4 września. O godz. 8.45 zbiórka przed budynkiem szkoły. Później przejście na Mszę św. do Klasztoru. Po Mszy św. dalsze uroczystości na boisku szkolnym.

4. 1. W czwartek zapraszamy AK na spotkanie o godz. 18.30 i wszystkich chętny, którzy będą tworzyli Słodką Niedzielę zamiast festynu parafialnego w niedzielę 24 września. Spotkanie w sali pod prezbiterium.

5. W piątek jest święto Narodzenia NMP. Porządek Mszy św.: 7.00, 16.30, 18.00 Zapraszamy.

5. Zapraszamy rodziców dzieci klas III na spotkanie w środę o godz. 18.45 celem zapisania swoich pociech do I Komunii św. Przypominamy, że miejscem przyjmowania sakramentów św. jest parafia do której się należy a nie parafia na której terenie znajduje się szkoła. Spotkanie tylko dla rodziców.

6. Po wakacyjnej przerwie grupy formacyjne kontynuują swoje spotkania. Wszystkie grupy są otwarte i chętnie przyjmą nowe osoby. Rodziców uwrażliwiamy, aby w duchu odpowiedzialności za swoje pociechy zachęcały je do uczestnictwa w grupach. I tak na wtorek na godz. 19.00 zaprasza Wspólnota Odnowy w Duchu Św.; w czwartek zapraszamy kandydatów na ministrantów, ministrantów i lektorów na godz. 1830; zapraszamy dzieci na spotkanie oazowe w piątek na godz.16.30 natomiast młodzież na Mszę św. o godz. 18.00

7. W sobotę 9 września wyruszy nasza Piesza Pielgrzymka do Jodłówki o uproszenie łask w nowym roku szkolnym w życiu osobistym, rodzinnym, parafialnym. Wyjście o godz. 7.00. Dlatego nie będzie Mszy św. rano o godz.630 O godz. 1400 Msza św. w Sanktuarium w Jodłówce. Powrót autokarem. Koszty organizacyjne 15 zł: to ubezpieczenie – stąd przy zapisie potrzebny jest PESEL oraz przejazd autokarem. Jeśli, ktoś nie będzie wracał autokarem, to wpłaca tylko 2 zł. Zapraszamy wszystkich, kto tylko będzie mógł wędrować. Zapisy w zakrystii do 7 września.

8. Są do odebrania karty wstępu dla zapisanych 87 osób na wyjazd na beatyfikację rodziny Ulmów do Markowej 10 września. Kto się zapisał, to niech odbierze bilet wstępu w zakrystii Wyjazd będzie o godz. 6.15 Będą dwa autokary koszt przejazdu:20 zł.

9. Jest prośba, aby wyjeżdżający na beatyfikację rodziny Ulmów do Markowej w dniu 10 września byli po spowiedzi w swoich parafiach.

10. Zaproszenie do budynku Starostwa na spotkanie informacyjne we wtorek 5 września o godz. 18.00. Szczegóły na plakacie w gablocie.

11. Msze św. 10 września u nas będą o godz. 7.00, 8.30 i 18.00

12. Z czasopism polecamy: „Niedzielę”, „Gość Niedzielny”.