Ogłoszenia duszpasterskie 4 Niedziela Adwentu – 19.12.2010

 1. Dziękuję Rejonowym za posługę roznoszenia opłatków. Dziękuję także za ofiary z tej racji składane na budowę kościoła oraz za życzliwe przyjęcie rejonowych. Dziękuję osobom z Caritasu Parafialnego za przywiezienie i rozdysponowanie darów. Wszystkim wymienionym składam serdeczne: Bóg zapłać!
 2. Spowiedź świąteczna u nas będzie we wtorek od 900 do 1200 i od 1400 do 1800 z przerwą od 1600 do 1630. Rano nie będzie Mszy św. o 630, ale o 830. Kto może niech przyjdzie do południa. Módlmy się o dobrą spowiedź jak i za posługujących w konfesjonałach kapłanów.
 3. Odwiedziny chorych z Komunią św. z racji świąt także we wtorek od godz. 830. Dziś kończy się czas zgłoszeń w zakrystii chorych, którzy nie są objęci, co miesięczną posługą sakramentalną.
 4. W dzień powszedni tylko jedna Msza św. roratnia o godz. 1800. Dzieci są proszone, aby przychodziły na tę właśnie godzinę.
 5. W piątek przypada rocznica święceń biskupich a w środę dzień imienin ks. bpa Adama Szala. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
 6. W piątek jest Wigilia. Msza św. tylko rano o 630. W Wigilię – według polskiej tradycji – zachowajmy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Wieczorem zasiadamy do wigilijnej wieczerzy. Pamiętajmy o modlitwie, czytaniu Pisma św., śpiewaniu kolęd. Wykluczamy alkohol.
 7. Zapraszamy na łamanie się opłatkiem w kościele lub, jeśli będzie duży mróz to w kaplicy na godz. 2340 a o północy na Pasterkę. Taca z Pasterki przeznaczona jest Fundusz Ochrony Życia w Archidiecezji. W kościele będzie tylko Pasterka, pozostałe Msze św. podczas świat w kaplicy.
 8. W sobotę jest Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Porządek Mszy świętych jak w niedzielę z wyj., że nie będzie Mszy św. o 1600. Taca przeznaczona będzie na budowę kościoła.
 9. W niedzielę obchodzimy św. św. Rodziny i równocześnie św. Szczepana porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.
 10. Z prasy katolickiej polecam czasopisma: „Niedzielę”, „Miłujcie się”, „Gość Niedzielny”, Cuda i łaski Boże”, „Dominik” numer podwójny oraz gazetkę parafialną wydanie świąteczne. Jest też kalendarz parafialny na następny rok.
 11. W zakrystii można nabyć świece Caritasu na stół wigilijny i opłatki, kto potrzebuje.