Ogłoszenia duszpasterskie – I Niedziela Adwentu – 27.11.2011.

                                                                                                                                                                                                 

  1. Dziękuję osobom biorącym udział w kwestach na rzecz budowy naszego kościoła, a w szczególności: Chórowi parafialnemu „Gloria” i AK. Dziękuję za Wasze zaangażowanie wynikające z wiary i ofiarowanie swego niedzielnego czasu. Na ten rok żeśmy zakończyli kwestę. Dziękuję także wspierającym dzieło budowy naszej świątyni. Wszystkim wymienionym składam serdeczne: Bóg zapłać!

   

  1. Dziękuję Sekcji Artystycznej za wykonanie wspaniałej dekoracji, która nam dopomoże przeżyć czas Adwentu. Ukazana na obrazie droga jest bardzo piękna – to nasze życie, które jest pięknym darem, ale wymaga też prostowania naszych pragnień, myśli, życia.

    

  1. Dziś zbiórka do puszek przed kaplicą dla najbardziej potrzebujących rodzin naszej parafii. Niech będzie to dla nich świąteczny dar.

   

  1. Zapraszamy od jutra na Roraty, które będą o godz. 1700 dla dzieci i o 1800 drugie nabożeństwo roratnie. Na tych Mszach św. będą krótkie 3 minutowe rozważania. O 1700 dzieci przynoszą z sobą lampiony. Dzieci podczas nabożeństw będą otrzymywać obrazki, które utworzą grotę Betlejemską. Śpiew będzie prowadziła najmłodsza schola – Iskierki.

   

  1. W Adwencie podejmujemy różne postanowienia, które podpowiada nam Duch Święty. Zwróćmy uwagę na trzeźwość. Blankiety Krucjaty Wyzwolenia Człowieka wyłożone są na stoliku pod chórem.

   

  1. Zespół Caritasu Parafialnego i zapraszam na spotkanie w poniedziałek o 1840

   

  1. We wtorek zapraszamy na ostatni dzień rekolekcji Życia w Duchu Świętym. Od godz. 1800 modlitwa, o 1900 konferencja.

   

  1. W środę przypada święto św. Andrzeja, apostoła. Jest to dzień imienin naszego ks. wikariusza. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

   

  1. W piątek od godz. 900 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Po południu od 1530 możliwość skorzystania z sakramentu pojednania.

   

  1. W następną niedzielę zmiana tajemnic różańcowych. Będziemy gościć przedstawiciela WSD w Przemyślu. Taca przeznaczona będzie na potrzeby tegoż seminarium. Przed kaplicą będzie zbiórka do puszek z przeznaczeniem dla Kościoła na Wschodzie.

   

  1. W zakrystii są do nabycia świece Caritasu na stół wigilijny. Cena świecy, to koszt jednego obiadu dla dziecka: 5zł lub więcej, lampiony, stajenki Betlejemskie.

   

  1. Z prasy katolickiej polecam czasopisma: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Dominik”, gazetkę parafialną oraz kalendarz parafialny na rok 2012,cena:2zł

   

  1. P. Bóg wezwał do Siebie z naszej wspólnoty parafialnej z Osiedla Misiągiewicza, bloku nr 16: Marię Półtorak. Polecajmy ją miłosierdziu Bożemu: Anioł Pański …