Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela Adwentu – 18.12.2011.

 1. Dziękuję Rejonowym za posługę roznoszenia opłatków. Dziękuję także za ofiary z tej racji składane na budowę kościoła oraz za życzliwe przyjęcie rejonowych. Wszystkim wymienionym składam serdeczne: Bóg zapłać!

 

 1. Jutro Caritas Parafialny zaprasza po odebranie darów w godz. od 1400 do 1600 z nowego kościoła te osoby, które nie mogły tego uczynić w sobotę. Dziękuję osobom z Caritasu parafialnego za przywiezienie darów z Przemyśla i ich rozdysponowanie. Bóg zapłać!

 

 1. Dziś kończy się czas zgłoszeń w zakrystii chorych, którzy nie są objęci, co miesięczną posługą sakramentalną. Odwiedziny chorych z Komunią św. z racji świąt w środę od godz. 830.

 

 1. W dzień powszedni tylko jedna Msza św. roratnia o godz. 1800 ze względu na spowiedzi w parafiach. Dzieci są proszone, aby przychodziły na tę właśnie godzinę.

 

 1. We wtorek kolejne spotkanie tworzącej się grupy Odnowy w Duchu Św. o godz. 1900 Spotkania te będą odbywać się systematycznie w każdy wtorek o 1900. I nie będę już więcej ogłaszał, gdyż traktujemy to jako sprawę oczywistą. Wspólnota jest otwarta i zawsze można się włączyć do modlitwy, wziąć udział w konferencji oraz w dzieleniu się w grupach. W ten wtorek rozpoczną się spotkania w grupach. W ramach spotkania na przemian jest raz konferencja a na następnym spotkaniu dzielenie się w grupach. Może być tez taka sytuacja, że ktoś będzie korzystał tylko z konferencji nie uczestnicząc w grupach, przez co automatycznie nie włącza się do wspólnoty. Sprawa w tym względzie jest całkowicie dobrowolna.

 

 1. Spowiedź świąteczna u nas będzie w środę od 900 do 1200 i od 1400 do 1800 z przerwą od 1600 do 1630. Rano nie będzie Mszy św. o 630, ale o 830. Módlmy się o dobrą spowiedź jak i za posługujących w konfesjonałach kapłanów. Mam prośbę do Was, aby nie odkładać spowiedzi na następny dzień nie stać w długich kolejkach u sąsiadów, gdyż posługujący w konfesjonałach są ci sami kapłani z dekanatu.

 

 1. W czwartek od godz. 800 przygotowanie dekoracji świątecznej w kaplicy i kościele. Prośba, aby kto może, zwł. mężczyźni przyszli na chwilę do pomocy w przygotowaniu choinek, szopki.

 

 1. W piątek przypada rocznica święceń biskupich a w sobotę dzień imienin ks. bpa Adama Szala. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

 

 1. W sobotę jest Wigilia. Msza św. tylko rano o 630. W Wigilię – według polskiej tradycji – zachowajmy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Wieczorem zasiadamy do wigilijnej wieczerzy. Pamiętajmy o modlitwie, czytaniu Pisma św., śpiewaniu kolęd. Wykluczamy alkohol.

 

 1. Zapraszamy na łamanie się opłatkiem w nowym kościele na godz. 2345 a o północy na Pasterkę. Taca z Pasterki przeznaczona jest Fundusz Ochrony Życia w Archidiecezji. W kościele będzie tylko Pasterka, pozostałe Msze św. podczas świąt w kaplicy.

 

 1. W niedzielę jest Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Porządek Mszy świętych niedzielny z wyj., że nie będzie Mszy św. o 1600. Taca przeznaczona będzie na budowę kościoła.

 

 1. W poniedziałek drugi dzień świąt – św. Szczepana porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.

 

 1. Z prasy katolickiej polecam czasopisma: „Niedzielę”, „Miłujcie się”, „Gość Niedzielny”, Cuda i łaski Boże”, „Dominik”, „Chrystus i Ty” z płytą, cena: 2,50zł, „Charyzmat” oraz gazetkę parafialną numer świąteczny. Jest też kalendarz parafialny na następny rok.

 

 1. W zakrystii można nabyć świece Caritasu na stół wigilijny i opłatki, kto potrzebuje.