Ogłoszenia duszpasterskie 28 Niedziela zwykła – 10.10.2010

 1. Dziękuję pracującym przy budowie kościoła. Dopiero pod koniec tygodnia można było kłaść blachę, murować wieżę. Wcześniej, gdy był za mocny wiatr, wykonywane były prace nad przygotowaniem więżbi dachowej nad zakrystią i kaplicą. Tam także zechcemy położyć blachę. Dziękuję za złożone dziś ofiary na tacę na budowę świątyni. Dziękuję wspierającym to dzieło. Wszystkim wymienionym składam serdeczne: Bóg zapłać! Odnośnie kościoła, który budujemy, niektórym wydawało się, że duży, to proszę zauważyć. Po pierwsze, że czynimy to także dla przyszłych pokoleń. Większość mieszkańców naszej parafii, tam gdzie obecnie mieszka czy to bloki, czy domki jednorodzinne, to 25 lat temu w tym miejscu były pola. I tu gdzie obecnie są jeszcze pola, to za tyle samo lat z pewnością będą tereny zabudowane. Po drugie, człowiek obecnie jest słabszy niż dawniej. W świątyni potrzebuje miejsca, aby usiadł. Na budowie są jeszcze do sprzedaży stemple o dł. 10m
 2. Dziś przed kaplicą jest zbiórka do puszek na Fundację Dzieła Nowego Tysiąclecia w X Dniu Papieskim.
 3. Zapraszamy dziś na nabożeństwo różańcowe w intencji J.P.II o 1600, a w dzień powszedni: dzieci o 1630, drugie nabożeństwo o 1730 i dodatkowo w piątki o 1900.
 4. Rejonowych zapraszam na spotkanie we wtorek o 1845
 5. Młodzież gimnazjalną klas II zapraszamy na spotkanie w środę o 1845
 6. W czwartek obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Pamiętajmy w modlitwie o nauczycielach. Z tej okazji Duszpasterstwo Nauczycieli oraz Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców zapraszają nauczycieli, pracowników oświaty na Mszę św. do Przeworskiej Bazyliki we wtorek. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 7. W sobotę w naszych modlitwach pamiętajmy o Księdzu Arcybiskupie Józefie Michaliku z racji rocznicy jego święceń biskupich.
 8. Z naszej parafii jest organizowana jednodniowa wycieczka w Bieszczady w sobotę 23 października. Trasa wiedzie przez Rawki na Krzemieniec i zejście do Ustrzyk Górnych. Koszt: 25 zł. Nie ma zbyt dużo czasu na przygotowanie, ale ci, którzy lubią jesienne połoniny, to zdążą się zorganizować. Zapisy w zakrystii.
 9. W zakrystii trwają też zapisy na płyty z uroczystości 26 września. Koszt płytki: 30 zł. Wraz z zapisem wpłata kwoty. Zapisy będą do następnej niedzieli. Natomiast zdjęcia dla młodzieży bierzmowanej i nie tylko, także dla uczestników tej uroczystości do wyboru w Zakładzie Foto Jacek.
 10. W następną niedzielę organizowany jest Marsz za Życiem i rodziną w Przemyślu. Rozpoczęcie o godz. 1500 na Starówce przy pomniku J.P.II. Organizuje go Przemyska Caritas.
 11. Z czasopism katolickich polecam: „Niedzielę”, „Gość Niedzielny”, „Miłujcie się” oraz gazetkę parafialną numer z października a w niej o wydarzeniach z 26 września.
 12. P. Bóg wezwał do Siebie z naszej wspólnoty parafialnej Antoniego Stecko z ul. 11 Listopada. Polecajmy go miłosierdziu Bożemu: Anioł Pański …