Ogłoszenia duszpasterskie 18 Niedziela zwykła – 01.08.2010

 1. Dziękuję ofiarnie pracującym przy budowie kościoła jak i wspierającym to dzieło budowy. Wszystkim składam serdeczne: Bóg zapłać! Obecnie na budowie murarze murują wierzę. Cieśle kończą deskowanie dachu. Blacharze wykonują okucia i rynny oraz kładą blachę. Wykonywana jest także instalacja elektryczna. Wewnątrz kościoła trwają przygotowania – poprzez wyrównanie poziomu, nawiezienie piasku do położenia posadzki. Kościół jest otwarty zachęcam do obejrzenia wnętrza.
 2. Dziś zmiana tajemnic różańcowych. Taca przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji.
 3. Jutro możliwość zyskania odpustu zupełnego „Porcjunkuli” pod zwykłymi warunkami.
 4. W środę wspomnienie św. Jana Vianneya, patrona proboszczów. Pamiętajmy w naszych modlitwach o duszpasterzach.
 5. Rejonowych zapraszamy na spotkanie w środę o 1945
 6. W piątek jest święto Przemienia Pańskiego. W tym dniu od godz. 900 odwiedziny chorych a od 1630 do 1900 możliwość skorzystania z sakramentu pojednania z racji I piątku miesiąca.
 7. W sobotę zapraszamy na nabożeństwo Fatimskie o godz. 2000
 8. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na budowę naszej świątyni. Suma będzie sprawowana w intencji wszystkich dobroczyńców parafii.
 9. W następną niedzielę odbędzie się Festyn w Kańczudze organizowany przez AK naszej archidiecezji. Rozpoczęcie o godz. 1600 na stadionie. Gwiazdą festynu będzie Halina Frąckowiak. Jest możliwość także wzięcia udziału w Rowerowej Sztafecie Życia z Przeworska do Kańczugi. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 10. W miesiącu sierpniu zachęca się do nie korzystania z alkoholu. Na stoliku pod chórem są deklaracje abstynenckie, które mogą obejmować dowolnie przez siebie wybrany okres czasu. Po wypełnieniu składamy do skrzynki.
 11. Z prasy katolickiej polecam czasopisma: „Niedzielę”, „Arkę”, „Gość Niedzielny” oraz gazetkę parafialną nr wakacyjny.