Ogłoszenia duszpasterskie 2 Niedziela Wielkanocna – 11.04.2010

 1. Dziękuję za liczny udział w czasie Triduum Paschalnego jak i świąt. Zostało w tym czasie udzielonych 9 tyś Komunii św. Dziękuję za złożone dziś ofiary na tacę na budowę kościoła. Dziękuję także pracującym przy budowie kościoła jak i wspierającym to dzieło budowy. Wszystkim wymienionym składam serdeczne: Bóg zapłać!
 2. Rozpoczęte zostały prace przy budowie kościoła. Zamierzenia w tej dziedzinie – jak P. Bóg pozwoli – na ten rok to: tynkowanie części stropu nawy głównej, która została wykonana pod koniec prac ubiegłego roku oraz szpachlowanie kasetonów tej części stropu. Wykonanie betonowej płatwi okalającej budynek. Postawienie krokwi, deskowanie i położenie blachy, którą mamy już zakupioną. Jest to płaska, powlekana stalowa blacha. Podobnie na domu parafialnym planuje się wykonanie dachu. Równocześnie będzie wykonywane ogrodzenie z jednej strony parceli. Będzie to na razie ½ metrowy mur z cegły czerwonej. A obok niego jesienią zasadzone zostaną krzewy. Będziemy także kończyć murowanie wieży. Planujemy na jesień zamontowanie okien w obu budynkach. Na 26 września zaplanowane jest wmurowanie kamienia węgielnego.
 3. Rejonowi będą Was prosić o podjęcie kolejki do pracy. Przewiduje się na ten rok 2 kolejki. Jeśli to będzie możliwe, to proszę, aby były to 2 dni po sobie następujące. Zaliczeniem kolejki jest także wpłata u rejonowego kwoty: 60zł. Proszę, aby także w naszych modlitwach osobistych polecać to dzieło budowy. W kaplicy w dniach, kiedy nie ma nowenny, to w 10-tku różańca będziemy dziękować za błogosławieństwo w budowie i prosić będziemy o potrzebne łaski w tym dziele jak również będziemy polecać pracujących i dobroczyńców.
 4. Dziś zmiana tajemnic różańcowych. Na stoliku pod chórem składamy skarbonki, które są naszym darem wielkopostnym. Zebrana kwota zasili fundusz Archidiecezjalny Caritasu na leczenie dzieci.
 5. Zapraszamy dziś na nabożeństwo dziękczynne za miłosierdzie Boże z wystaw. Najśw. Sakr. i Koronką do miłosierdzia Bożego z możliwością zyskania odpustu zupełnego o godz. 1500. Możliwość adoracji Najść. Sakr. do Mszy św. o 1600
 6. Dzieci klas III w związku z rocznicą I Komunii św. zapraszam na spotkanie w poniedziałek o 1630
 7. AK zapraszam na spotkanie także w poniedziałek o godz. 1830
 8. Dzieci klas II zapaszam na spotkanie we wtorek i środę o 1630.
 9. Radę Parafialną Sekcję Budowlaną zapraszam na spotkanie we wtorek o godz. 1845
 10. Rejonowych zapraszam na spotkanie w środę o 1845
 11. Młodzież gimnazjalną klas II i III zapraszamy na spotkanie w czwartek o godz. 1630
 12. Młodzież studiującą i pracującą zapraszam na spotkanie w piątek o godz. 2000
 13. W sobotę przypada rocznica ustanowienia ks. abpa Józefa Michalika metropolitą przemyskim. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
 14. Zaproszenie na prelekcję nt. „W szponach nałogu” w następną niedzielę w Klasztorze Ojców Bernardynów w Przeworsku o godz. 1600. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 15. Z czasopism katolickich polecam: „Niedzielę” „Miłujcie się”, cena: 4 zł, „Gość Niedzielny”, „Dominik”
 16. Uczniowie z gimnazjum po Mszy św. będą rozdawać bezpłatne ulotki, wydane w 70-r Zbrodni Katyńskiej.
 17. Zapraszamy dziś na Mszę św. w intencji tych, którzy zginęli tragicznie w katastrofie lotniczej u nas o 1600 a w Bazylice o 1830
 18. Polecajmy miłosierdziu Bożemu, tych wszystkich, którzy zginęli w katastrofie lotniczej w Smoleńsku: Anioł Pański …