Pielgrzymka do Ziemi Świętej

Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym w Przeworsku, zaprasza wszystkich zaangażowanych w ruch Odnowy, do wzięcia udziału w pielgrzymce do Ziemi Świętej, która odbędzie się w dniach 9-16 lutego (czas ferii).
 
Z „Noty zawierającej wskazania duszpasterskie na Rok Wiary”:
„W Roku Wiary należy zachęcać wiernych, by pielgrzymowali do Stolicy Piotrowej, aby tam złożyć wyznanie wiary w Boga Ojca, Syna i Ducha Świętego, w jedności z tym, który dziś wezwany jest, by utwierdzać w wierze swoich braci (por. Łk 22, 32). Ważną rzeczą będzie także zachęcanie do udziału w pielgrzymkach do Ziemi Świętej, miejsca związanego z obecnością Jezusa, Zbawiciela, i Maryi, Jego Matki”.
Kongregacja Nauki Wiary
 

Odpowiedzmy na zachętę skierowaną do nas przez Pasterzy Kościoła.
Program: 
Ziemia Święta – Śladami Pana Jezusa
09.02 – 16.02. 2013 
 
1 dzień:  KATOWICE– TEL AVIV – GÓRA KARMEL – HAJFA    
Zbiórka  w Katowicach-Pyrzowicach o godz. 07:20 .  Odprawa. Wylot do Tel Avivu o godz. 10:20. Lądowanie   w Tel Avivie o godz. 15. Przejazd do Hajfy – nawiedzenie Sanktuarium na Górze Karmel – Kościół Najświętszej Pani Karmelu –  Bazylika, Grota Eliasza. Obiadokolacja i nocleg w Nazarecie.
 
2 dzień:  GÓRA TABOR –  NAZARET – KANA GALILEJSKA 
Śniadanie. Specjalnymi busami wjedziemy na Górę Tabor, gdzie Chrystus ukazał się w chwale razem z Mojżeszem i Eliaszem. Przejazd do Kany Galilejskiej – gdzie Jezus dokonał pierwszego cudu – przemiany wody w wino podczas uczty weselnej. Nazaret – miejsce dzieciństwa Jezusa i wizyta w Kościele Zwiastowania oraz w Domu św. Józefa.  Obiadokolacja, nocleg.
 
3 dzień: GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW – KAFARNAUM – TABGHA     
Śniadanie. Przejazd na Górę Ośmiu Błogosławieństw z kaplicą upamiętniającą Kazanie na Górze. Kafarnaum – zwiedzanie miasta Pana Jezusa. Tabgha – kościół cudownego rozmnożenia chleba i ryb, Kościół „Prymatu św. Piotra” na brzegu Jeziora Galilejskiego – miejsce namaszczenia Piotra na głowę Kościoła oraz cudownego połowu ryb. Rejs statkiem po jeziorze Galilejskim.  Rzeka Jordan – odnowienie przyrzeczeń  Chrztu Świętego. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Betlejem
 
4 dzień:  JEROZOLIMA  – BETLEJEM 
Śniadanie. Przejazd na Górę Oliwną ze wspaniałym widokiem na Święte Miasto – Betfage, Bazylika Wniebowstąpienia i kościół „Pater Noster – Ojcze Nasz”,  „ Dominus Flevit – Pan Zapłakał ”,  przejście do Ogrodów Getsemani i Bazyliki  Agonii – Wszystkich Narodów. Przejazd do Betlejem, miejsca narodzenia Pana Jezusa. Pole Pasterzy, Bazylika Narodzenia Pańskiego, Grota św. Hieronima, Grota Mleczna. Obiadokolacja i nocleg.
 
5 dzień:  JEROZOLIMA  
Śniadanie. Przejazd do Jerozolimy – Kościół św. Anny i sadzawka Betesda, kaplica Biczowania i Włożenia Krzyża. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Starej Jerozolimy. Bazylika Grobu Bożego. Przejście dzielnicą ormiańską pod Ścianę Płaczu. Powrót do hotelu w Betlejem. Obiadokolacja i nocleg.
 
6 dzień: BETANIA – JERYCHO – MORZE MARTWE    
Śniadanie.  Wizyta u Sióstr Karmelitanek w Betlejem – nawiedzenie relikwii bł. Miriam. Przejazd do Betanii – Sanktuarium św. Łazarza, Marii i Marty. Jerycho – najstarsze miasto na świecie – Góra Kuszenia i Sykomora – drzewo Zacheusza. Qumran – osada esseńczyków wraz z rękopisami i manuskryptami biblijnymi.
Morze Martwe – największa depresja na świecie – chwila relaksu i kąpieli dla chętnych. Powrót do Betlejem na obiadokolację i nocleg.
 
 7 dzień : JEROZOLIMA 
Śniadanie.  Przejazd do Ain Karem – Sanktuarium Nawiedzenia św. Elżbiety i narodzenia Jana Chrzciciela. Następnie Góra Syjon – kościół In Galikantu, Wieczernik, kościół Zaśnięcia N.M.Panny. Obiadokolacja, nocleg.
 
8 dzień : TEL AVIV – KATOWICE
Transfer na lotnisko o godz. 02.30 – odprawa, odlot do Katowic. Planowy przylot godz. 09:10. 
 
Cena : 2750 zł
 
Świadczenia :
   –  noclegi – pokoje 2, 3 – os. z łazienkami,  wyżywienie 2 x dziennie (śniadania i obiadokolacje)
   –  ubezpieczenie NNW i KL,  opieka pilota/przewodnika  
   –  przelot liniami czarterowymi ( godzina i miejsce wylotu może ulec  zmianie)
  –   komfortowy autokar w  Izraelu 
Dodatkowo na wstępy, napiwki, przewodników i realizację programu 100 usd!
 
Program jest ramowy i może ulec zmianom w zależności od zaistniałej sytuacji w czasie trwania wyjazdu!
 
Każdego dnia: Msza św. z homilią, możliwość spowiedzi św. i rozmowy z opiekunami duchowymi pielgrzymki
Kontakt w sprawie:  kazimierzdz@op.pl