Ogłoszenia duszpasterskie – 23 Niedziela zwykła –10.09.2017

1.        Dziękujemy za złożone dziś ofiary na tacę na impregnację posadzki w kościele. Prace te udało się zakończyć w piątek.

2.        Dziś można zakupić bardzo dobre domowe ciasto po Mszy św. o godz. 830, 1000 i 1130. Od godz. 1400 do 1545 zabawy integracyjne, konkurencje sportowe, oraz możliwość nabycia domowych wypieków. Stąd prośba, aby kto może przyniósł je do salki w domu dla grup od godz. 1330 do 1400. Dochód ze „Słodkiej niedzieli” przeznaczony jest na impregnację posadzki  w kościele. Po południu porządek Mszy św. bez zmian, czyli Msza św. o 1600 i 1800

3.        Dziękujemy rodzicom dzieci klas III SP za wpisanie swoich pociech na katechezę parafialną przygotowującą do I Komunii św. Jest zapisanych dzieci 44. Jeśli ktoś z rodziców nie był na spotkaniu, to może to uczynić w zakrystii.

4.        Rejonowi zaczynając od poniedziałku odwiedzą Was i przekażą gazetkę parafialną a w niej zaproszenie na rekolekcje i parę słów wyjaśniających. Rozpoczniemy je we wtorek 26 września, aby ożywić naszą wiarę czy odzyskać ten dar na nowo dzięki łasce Bożej. Spotkania będą raz tygodniu we wtorek o godz. 1900 Są to rekolekcje dla młodzieży i dorosłych. Potrzeba aby wcześniej zarezerwować sobie czas wolny. Módlmy się w intencji tychże rekolekcji.

5.        W czwartek jest święto Podwyższenia Krzyża Świętego, a w piątek wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.

6.        Młodzież klas VI i VII SP oraz II gimnazjum zapraszamy na spotkanie w czwartek o godz. 1830

7.        W sobotę rusza nasza V Piesza Pielgrzymka do Jodłówki o uproszenie łask. Wyjście o godz. 700. Stąd rano nie będzie Mszy św. o godz. 630. W sanktuarium w Jodłówce Msza św. o godz. 1400. Powrót autokarem. Koszty organizacyjne 12 zł Jeśli, ktoś nie będzie wracał autokarem, to wpłaca 2 zł. Zapraszamy wszystkich chętnych. Zapisy w zakrystii do środy.

8.        W zakrystii można się zapisać na: * wycieczkę w Bieszczady w sobotę 30 września. Koszt: 30 zł * pielgrzymkę samolotowo- autokarową: 8 dni do sanktuariów Europy od 21 do 28 maja następnego roku. Program umieszczony jest w gablocie.

9.        Zaplanowana jest na sobotę 7 października (Święto Matki Bożej Różańcowej) wielka modlitwa na zakończenie obchodów 100. rocznicy Objawień Fatimskich, w przededniu 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Tego dnia, wierni naszej Ojczyzny udadzą się na pielgrzymie szlaki wzdłuż granic Polski i otoczą nasz kraj swoją obecnością i modlitwą. Dla naszego dekanatu wskazana jest parafia Torki k. Medyki. Organizowany jest wyjazd autokarem o godz. 930 z parkingu przy naszym kościele. Powrót ok. 1700 Koszt: 15 zł. Program jest w gablocie i zakrystii. Zapisy w zakrystii.

10.     Z prasy katolickiej polecamy czasopisma: „Niedzielę”, „Gość Niedzielny”.