Ogłoszenia duszpasterskie 9 Niedziela zwykła – 06.03.2011

 1. Dziś zmiana tajemnic różańcowych. Taca przeznaczona jest na potrzeby Seminarium Duchownego.
 1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Trzeźwości. Kogo stać niech podejmie dar nieskorzystania z alkoholu na czas Postu lub dłużej i ofiaruje go wraz z modlitwą za osoby nadużywające alkohol i ich rodziny lub w intencji własnej. Blankiety Krucjaty Wyzwolenia Człowieka znajdują się na stoliku pod chórem. Wypełnione deklaracje składamy do skrzynki. O 1730 modlitwa różańcowa w intencji o trzeźwość naszych rodzin, parafii.
 1. Ci, którzy się zgłosili do pomocy przy transporcie konfesjonałów proszeni są o przybycie do Klasztoru w poniedziałek o godz. 900.
 1. Dzieci klas II SP zapraszam na spotkanie w poniedziałek o godz. 1645
 1. We wtorek Dzień Kobiet. Pamiętajmy o nich w modlitwach.
 1. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Msze św. będą o godz.: 700, 1130 1630 1800.Wraz z tym dniem rozpoczyna się 40 dniowy okres Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę, pokutne uczynki i czynną miłość bliźniego przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych.
 1. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, tj. ilościowy i jakościowy. Wstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 – rok życia, natomiast post ilościowy, czyli jeden posiłek do syta w ciągu dnia obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia a nie rozpoczęli 60 roku życia. Rodzice niech swoje dzieci, mimo ich młodego wieku, również wprowadzają w ducha pokuty.                                                               
 2. Zaleca się pielęgnowanie zwyczaju zabierania dla nieobecnych poświęconego popiołu jako znak łączności z całym Kościołem rozpoczynającym okres pokuty.
 1. W czasie Postu na Mszy św. wieczornej po Ewangelii będą krótkie rozważania.
 1. Zapraszam na spotkanie odpowiedzialnych za poszczególne grupy oraz tych, którzy będą uaktualniać wizerunek grupy na naszej stronie parafialnej w czwartek o 1830. W tym dniu rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością św. Józefa.
 1. Zapraszamy na nabożeństwa Drogi krzyżowej, Gorzkich żali: dorosłych, młodzież, dzieci. Za udział w tych nabożeństwach możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami i ofiarować go za zmarłych lub w swojej intencji.
 1. Nabożeństwo Drogi krzyżowej będzie: dla dorosłych w piątek o godz. 1730; dla młodzieży w piątek o 1900  z obrzędem Komunii św. W najbliższy piątek będzie to godz. 2000. Zapraszamy chętnych do modlitwy w tym dniu na Rockowa Drogę Krzyżową. Oprawa muzyczna zespół Malchus; dla dzieci w sobotę o godz. 1700 z obrzędem Komunii św.
 1. Nabożeństwo Gorzkich żali w niedzielę o godz. 1600. Podczas tego nabożeństwa dzieci klas II otrzymają książeczki I komunijne. Po tym nabożeństwie bezpośrednio Msza św. bez kazania.
 1. Taca z najbliższej niedzieli przeznaczona będzie na budowę kościoła. Suma w intencji dobroczyńców.
 1. 15 marca tj. we wtorek będziemy mieli możliwość czuwania modlitewnego przy Krzyżu Krucjaty. Zapraszamy do udziału i prosimy o wygospodarowanie sobie czasu na modlitwę. Zgromadzimy się w tym dniu w kaplicy o 1730, o 1800 będzie Eucharystia. Następnie od 1900 do 2100 adoracja krzyża.
 1. Burmistrz Miasta Przeworska informuje, że jeśli ktoś pobiera stypendium szkolne lub zasiłek pielęgnacyjny na dziecko, to może wziąć udział w projekcie i otrzyma za darmo dla swoich rodzin Internet oraz zestaw komputerowy. Więcej szczegółów w gablocie.
 2. Z prasy katolickiej polecam czasopisma: „Niedzielę”, „Gość Niedzielny”, „Cuda i łaski Boże”, „Dominik” i gazetkę parafialną numer z marca.