Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela Adwentu – 24.12.2017

1. Dziś jest Wigilia. Według polskiej tradycji – zachowajmy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Wieczorem zasiadamy do wigilijnej wieczerzy. Pamiętajmy o modlitwie, czytaniu Pisma św., śpiewaniu kolęd. Wykluczamy alkohol. Zapraszamy na Pasterkę o 24.00. Dziś jak Msze św. będą tylko do południa.

2. Dziękuję Sekcji Artystycznej i wszystkim pracującym przy wykonaniu bardzo pięknej dekoracji świątecznej. Szczególne podziękowanie dla p. Wiesława i p. Bogdana za wszelkie elementy ruchowe w szopce. Wszystkim wymienionym składamy serdeczne: Bóg zapłać!

3. W poniedziałek jest Uroczystość Narodzenia Pańskiego a we wtorek jest święto świętego Szczepana. Porządek Mszy św. tych dniach niedzielny z wyj., że nie będzie Mszy św. o godz.16.00.

4. W środę jest św. Jana, Apostoła i Ewangelisty. Poświęcenie wina i jego degustacja na Mszy św. rano i wieczorem.

5. W czwartek jest święto Świętych Młodzianków. Rozpoczniemy w tym dniu odwiedziny duszpasterskie, które są okazją do wspólnej modlitwy o błogosławieństwo Boże dla rodziny i rozmowy na temat rodziny, parafii, form pracy duszpasterskiej i prac w kościele. Wszelkie uwagi, propozycje proszę przedstawiać. Odwiedziny w tym tygodniu będą w godz. od 9.00 do 18.00:
• W czwartek
* jeden kapłan: ul. Pod Rozborzem zaczynając od wodociągów i Rozbórz lewa strona idąc do Przeworska a następnie kontynuując odwiedziny na ul. Pod Rozborzem do przejazdu kolejowego.
* drugi kapłan i trzeci kapłan: ul. Kopernika prawa i lewa strona zaczynając od stacji paliw
• W piątek
* jeden kapłan: Rozbórz prawa strona idąc do miasta i od ok. 13.00 ul. Pogodna.
* drugi i trzeci kapłan: ul. 11 Listopada prawa i lewa strona zaczynając od postoju taksówek.
• W sobotę odwiedzimy mieszkańców: Osiedla Benbenka.
*Jeden kapłan zaczynając od skrzyżowania z ul. Krasickiego a drugi kapłan od skrzyżowania z ul. 11 Listopada. Następnie od ok. godz. 15.30 ul. Staropocztowa, Rzemieślnicza, Lipowa, Kwietna, Słoneczna.
* trzeci kapłan ulica Dynowska zaczynając od dworca PKP i od ok. godz. 14.30 ul. Głęboka

6. W niedzielę 31 grudnia Msze św. będą tylko do południa. Podsumowanie roku 2017 i nabożeństwo przebłagalno-dziękczynne po każdej Mszy św. Msza św. dziękczynna za otrzymane łaski przez parafię w 2017 roku oraz w intencji ofiarodawców 1% podatku o godz. 11.30. Intencja z godz. 16.00 będzie odprawiona o godz. 10.00

7. W zakrystii są do nabycia opłatki, kto potrzebuje.

8. Z prasy katolickiej polecamy czasopisma: „Niedzielę”, cena:10zł „Gość Niedzielny”, cena:8 zł „Charyzmat” gazetkę parafialną numer świąteczny. Jest także kalendarz parafialny na następny rok.