Ogólnopolskie Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym

W sobotę 19 maja 2018 r. odbyło się już po raz XXIII Ogólnopolskie Czuwanie Wspólnot Odnowy w Duchu Świętym, pod hasłem:
„Aby byli jedno…” – dla ewangelizacji!
Pan Bóg przygotował specjalne dary i łaski na to niecodzienne wydarzenie: piękna słoneczna pogoda , wspaniali ludzie,  moc modlitwy a także Słowa Bożego . Gościem specjalnym był  Ulf Ekman, który wraz z żoną Birgittą w 2014 roku nawrócił się na katolicyzm. Posługę muzyczną pełniła Wspólnota Miłości Ukrzyżowanej. Dzień zaczęliśmy od gorącego powitania oraz zawiązania wspólnoty. Bogactwo dobrego słowa oraz wskazówek w postępowaniu przeplatała się z modlitwą, która ukierunkowana była ku konkretnym intencjom: „Modlitwa o uzdrowienie „uszu serca”, uwolnienie od blokad w słuchaniu Innego” – ks. Andrzej Grefkowicz, „Prośba o jedność”- Ulf i Birgitt Ekman. Uroczystą  Eucharystię –w Wigilię Zesłania Ducha Świętego –  posługiwał abp Wacław Depo, metropolita częstochowski.
„Duch wieje kędy chce” Pan dał odczuć swe prowadzenie i obfitość podczas modlitwy charyzmatycznej , której również nie zabrakło , spontaniczna pieśń języków polskiej Odnowy to jeden z tych momentów życia który trwale wpisał się w moje serce. Paweł Kołodziej