Ogłoszenia duszpasterskie –19 Niedziela zwykła – 12.08.2018

1. Dziękujemy za złożone dziś ofiary na tacę na drzwi do kościoła: Bóg zapłać! Suma sprawowana będzie w intencji dobroczyńców parafii.

2. Dziś budowę naszego kościoła wspiera parafia Czarna. Polecajmy ich w naszych modlitwach.

3. W środę Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Porządek Mszy św. niedzielny. Poświęcenie ziół i kwiatów na każdej Mszy św.

4. Burmistrz Miasta Przeworska zaprasza w jubileuszowym roku 625 –lecia nadania praw miejskich dla Przeworska oraz ustanowienia parafii Ducha Świętego a także w 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości na święto Wojska Polskiego obchodzone 15 sierpnia na pamiątkę Bitwy Warszawskiej w 1920 roku na uroczystość, która rozpocznie się Mszą św. w Bazylice o godz. 15.00 oraz w Rynku o godz. 16.00 odczytanie Apelu Poległych z udziałem Batalionu Lekkiej Piechoty z Jarosławia. Będzie prezentacja sprzętu wojskowego oraz możliwość skorzystania z żołnierskiej grochówki.

5. Prosimy o przekazywanie materiałów z wakacyjnych oaz, pielgrzymek w formie elektronicznej na adres gazetki lub do zakrystii w terminie do 21 sierpnia.

6. Ostrzeżenie policji przed oszustami, którzy podają się za członków rodziny lub policjantów, aby nie wpuszczać do mieszkania, nie przekazywać pieniędzy. Pełna treść komunikatu w gablocie.

7. Z prasy katolickiej polecamy: „Niedzielę”, „Cuda i łaski Boże”, „Gość Niedzielny”.