REKOLEKCJE – DUBIECKO

W dniach od 20 do 23 września 2018 r. nasza wspólnota brała udział  w rekolekcjach pt. „Ewangelizować siebie, żeby ewangelizować innych.” Rekolekcje prowadził ks. Łukasz Górzyński  ze zgromadzenia Pallotynów .

Wśród wielu poruszanych tematów było „siedzenie  w budzie”, czyli skupić się na tym co TU I TERAZ, ponieważ BÓG udziela nam potrzebnych łask w chwili obecnej, a nie w przeszłości, ani w przyszłości. BÓG DBA O KAŻDĄ CHWILĘ !Podczas konferencji ks. Łukasz przybliżył nam temat: „czym  tak naprawdę jest wiara”, a my mieliśmy okazje zastanowić się, czy Jezus znalazłby wiarę na ziemi dziś…Następnie rekolekcjonista poruszał temat WSPÓLNOTY : wspólnota – dar i zadania , rachunek sumienia, rozeznawanie duchowe, przebaczanie, charyzmaty  i ostatni temat, który chyba najbardziej wszystkich poruszył : MOC MODLITWY UWIELBIENIA I DZIĘKCZYNIENIA!!!!!! Często zapominamy o tym, że powinniśmy wdzięczność okazywać przede wszystkim Panu Bogu! W każdym położeniu dziękujcie! – mówi Pismo Święte, dziękujmy wszystkim, a przede wszystkim dziękujmy BOGU za wszystkie trudy, cierpienia, dobre chwile również (wtedy zapraszamy do tych sytuacji Pana Boga). Dziękczynienie prowadzi do uwielbienia, a człowiek po to został stworzony, aby BOGA naszego PANA chwalić, aby przez to zostać zbawionym. Tyle, ile  uwielbiamy Boga, tyle warte jest nasze chrześcijaństwo! Modlitwa uwielbienia przeciwdziała bałwochwalstwu, przywraca Bogu pierwsze miejsce. Jeśli nasze modlitwy nie zostają wysłuchane, warto  zainwestować w modlitwę uwielbienia        i dziękczynienia. Uwielbienie to modlitwa, która najbardziej podoba się Panu Bogu. Modlitwa uwielbienia jest najlepszym orężem w walce z szatanem. Uwielbienie BOGA jest najlepszą drogą uzdrowienia wewnętrznego.

Za te wszystkie wskazówki, za to że ks. Łukasz był narzędziem Pana Boga , że wyjaśniał nam i dotknął tak wielu tematów niech będzie Pan Bóg uwielbiony i wywyższony!!!Amen.Magdalena Biały.