Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela Adwentu – 23.12.2018

1. Dziś przypada rocznica święceń biskupich a w Wigilię jest dzień imienin abpa Adama Szala. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

2. Dziś zapraszamy na Akatyst ku czci Bogurodzicy o godz. 17.00

3. Jutro jest Wigilia. Według polskiej tradycji – zachowajmy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Wieczorem zasiadamy do wigilijnej wieczerzy. Pamiętajmy o modlitwie, czytaniu Pisma św., śpiewaniu kolęd. Wykluczamy alkohol. Zapraszamy na wspólne kolędowanie o 23.30 i na Pasterkę o 24.00.

4. Dziękujemy Sekcji Artystycznej i wszystkim pracującym przy wykonaniu pięknej dekoracji świątecznej. Szczególne podziękowanie dla p. Wiesława i p. Bogdana za wszelkie elementy ruchowe w szopce. Wszystkim wymienionym składamy serdeczne: Bóg zapłać!

5. We wtorek jest Uroczystość Narodzenia Pańskiego a w środę jest święto świętego Szczepana. Porządek Mszy św. tych dniach niedzielny z wyj., że nie będzie Mszy św. o godz.16.00.

6. W czwartek jest św. Jana, Apostoła i Ewangelisty. Poświęcenie wina i jego degustacja na Mszy św. rano i wieczorem.

7. W piątek jest święto Świętych Młodzianków. Obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Rozpoczniemy w tym dniu odwiedziny duszpasterskie, które są okazją do wspólnej modlitwy o błogosławieństwo Boże dla rodziny i rozmowy na temat rodziny, parafii, form pracy duszpasterskiej i prac w kościele. Wszelkie propozycje proszę przedstawiać. Odwiedziny w tym tygodniu będą w godz. od 9.00 do 18.00:
• W piątek
* jeden kapłan: ul. Pod Rozborzem zaczynając od wodociągów i Rozbórz lewa strona idąc do Przeworska a następnie kontynuując odwiedziny na ul. Pod Rozborzem do przejazdu kolejowego.
* drugi kapłan i trzeci kapłan: ul. Kopernika prawa i lewa strona zaczynając od stacji paliw
• W sobotę
* jeden kapłan: Rozbórz prawa strona idąc do miasta i od ok. 13.00 ul. Pogodna.
* drugi i trzeci kapłan: ul. 11 Listopada prawa i lewa strona zaczynając od postoju taksówek.

8. Ogłoszenia wraz z planem odwiedzin duszpasterskich na dany tydzień znajdują się w gablocie przy wejściu do kościoła oraz na stronie parafialnej w Internecie.

9. W zakrystii są do nabycia świece Caritasu na stół wigilijny i opłatki.

10. Z prasy katolickiej polecamy: „Niedzielę” z płytą kolęd, cena:10zł „Gość Niedzielny”, cena:8 zł gazetkę parafialną numer świąteczny. Jest także kalendarz parafialny na następny rok.

11. Zakończył pielgrzymowanie Kazimierz Techmański. Polecajmy go miłosierdziu Bożemu: Zdrowaś Maryjo …