Ogłoszenia duszpasterskie – II niedziela zwykła – 20.01.2019

1. Zapraszamy dziś na Koncert Charytatywny Kolęd i Pastorałek do MOK-u w godz. od 15.00 do 17.00. Wystąpią: „Iskierki”, Chór „Gloria”, uczniowie: Państwowej Szkoły Muzycznej, Prywatnej Szkoły Muzycznej „Muzyczny świat”, SP Nr 1i i 3, Zespół NAAJ z SP Nr 2 w Przeworsku.

2. Zakończyliśmy odwiedziny duszpasterskie. Dziękujemy za wielką życzliwość, za dar wspólnej modlitwy i rozmowy. Dziękujemy także za wszelkie złożone ofiary. Znaczą cześć z nich przeznaczyliśmy na schody do kościoła. Rozmawialiśmy podczas kolędy o możliwości włączenia się do grup parafialnych, aby wzrastać duchowo i posługiwać w nich. Wszystkie nasze wspólnoty są otwarte i chętnie przyjmą nowe osoby. Odnośnie prac w kościele na ten rok, to: zaplanowana barierka na chórze, dokończenie drzwi oraz położenie płyt granitowych na schody główne, podjazd, boczne oraz wykonanie elewacji wokół kościoła. Dalsze prace – gdyż były pytania – to: wykonanie ołtarza do sprawowania Eucharystii, ambonki, chrzcielnicy – raczej marmur; witraży – patrząc na ołtarz, to po prawej stronie archaniołów: Michała , Rafała, Gabriela a z drugiej strony obrazu Jezusa Miłosiernego: św. Jana Pawła II, św. Faustyny, bł. Michała Sopoćko. Położenie granitu na chórze, schody na chór, do salek i salki. Na końcu malowanie kościoła – kolory gładkie, aby złamać biel: kość słoniowa. To wszystko w wielkim skrócie i do tego jeszcze potrzeba projektów i zatwierdzenia przez Kurię w Przemyślu.

3. Po zakończonej kolędzie kontynuujemy Nowenny i adorację Najśw. Sakramentu. Zapraszamy codziennie od godz. 17.30 Kancelaria jest również czynna wg wyznaczonych godzin.

4. Wszystkich kandydatów na ministrantów zapraszamy na spotkanie organizacyjne w środę o godz. 17.00

5. W czwartek na godz. 18.30 zapraszamy na spotkanie: Radę Parafialną Sekcję Budowlaną oraz młodzież: kl. III gimnazjum i kl. VIII SP.

6. W dniach 25-27 stycznia w SP Nr 2 w Przeworsku na sali gimnastycznej będą rekolekcje nie tylko dla małżonków, ale dla wszystkich zainteresowanych tematem: „Jak kochać i wymagać, czyli jak wychowywać bliskich”, które poprowadzi dr psychologii ks. Marek Dziewiecki. Organizatorzy zapewniają wyżywienie i opiekę nad dziećmi. Prosimy o zgłaszanie się chętnych do uczestnictwa w rekolekcjach. Nr telefonu i szczegóły na plakacie w gablocie. Ilość miejsc ograniczona.

7. W następną niedzielę będzie zbiórka do puszek na leczenie w Barcelonie chorego Artura, który mieszka w Jarosławiu i cierpi na chorobę Zespół Arnolda.

8. MOK zaprasza na: Przegląd „Godnie Święta” w sobotę o godz. 10.00 i w niedzielę 27 stycznia na koncert kolęd o godz. 15.30

9. Nauki przedmałżeńskie w naszym kościele rozpoczną się w sobotę 9 marca o godz. 18.30 Będą to trzy spotkania w soboty W. Postu.

10. Z prasy katolickiej polecamy: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Cuda i łaski Boże”. Na stoliku jest także kalendarz parafialny.