Ogłoszenia duszpasterskie – I Niedziela Adwentu – 01.12.2019

1. Dziś rozpoczyna się Adwent i nowy rok duszpasterski, poświęcony Eucharystii rozumianej jako tajemnica: wyznawana, celebrowana i świętowana, tj. cykl trzyletni. Taca jest przeznaczona na potrzeby Seminarium. Natomiast przed kościołem Caritas Parafialny organizuje zbiórkę do puszek dla najbardziej potrzebujących rodzin naszej parafii jako dar na święta Bożego Narodzenia. Dziś zmiana tajemnic różańcowych.

2. W Adwencie podejmujemy różne postanowienia, które nam podpowiada Duch Św.

3. Zapraszamy od jutra na Roraty: dzieci, młodzież i dorosłych o godz.18.00 Dzieci przynoszą z sobą lampiony i podczas nabożeństw będą otrzymywać obrazki. Posługa muzyczna: schola Iskierki z p. organistą. Wystawienie Najśw. Sakr. od 17.30

4. Nasza parafia organizuje Konkurs na najpiękniejszą ozdobę Bożonarodzeniową. Praca ma być własnoręcznie przygotowana – bombka, stroik, szopka, kartka, latarenka, ilustracja. Do pracy dołączamy metryczkę. Technika dowolna. Prace te składamy w szkołach, przedszkolach lub zakrystii do 15 grudnia. Wystawienie prac i rozstrzygnięcie Konkursu podczas Koncertu Kolęd i Pastorałek w niedzielę 5 stycznia w MOK-u. Regulamin Konkursu wraz z kartą zgłoszeniową na naszej stronie parafialnej. Zachęcamy także do zgłaszania udziału w recytacji wierszy o tematyce Bożonarodzeniowej podczas wspomnianego Koncertu jak i wykonywania kolęd, pastorałek.

5. Zespół Caritasu Parafialnego zapraszamy na spotkanie w poniedziałek o godz.18.30

6. Jako przygotowanie do sakramentu bierzmowania, zapraszamy na spotkanie o godz. 18.30: młodzież klas VIII w poniedziałek a klas VI w czwartek

7. Dzieci I komunijne wraz z rodzicem zapraszamy na spotkanie w środę o godz. 18.30

8. Zapraszamy na spotkanie AK w czwartek o godz. 18.30

9. W piątek od godz. 900 odwiedziny chorych z posługa sakramentalną. Od godz. 16.00 do 18.00 możliwość skorzystania z sakramentu pojednania oraz adoracji Najśw. Sakramentu od godz. 19.00 do 21.00 W tym dniu jest także św. Mikołaja, który wybiera się do nas w odwiedziny podczas Mszy św. o godz. 18.00. Rodzice, którzy by chcieli, aby ich dzieci spotkały się dodatkowo ze św. Mikołajem po Mszy św., to niech przyprowadzą swoje pociechy do salki pod zakrystią.

10. Rejonowych zapraszamy na spotkanie w piątek o godz. 18.45 na plebanii.

11. Za tydzień zbiórka do puszek z przeznaczeniem na pomoc Kościołom na Wschodzie, a taca przeznaczona będzie na cokół wokół kościoła.

12. Zapraszamy już dziś na Wieczór Uwielbienia w piątek 13 grudnia o godz. 19.30

13. W zakrystii są do nabycia: świece Caritasu na stół wigilijny. Cena świecy, to koszt jednego obiadu dla dziecka: 6 zł lub więcej oraz dla potrzebujących na teraz opłatki.

14. Z prasy katolickiej polecamy: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Promyczek” kalendarz parafialny na następny rok.

15. Prosimy, aby rodzice podprowadzili swoje pociechy po adoracji na błogosławieństwo do stopnia komunijnego.