Ogłoszenia duszpasterskie – VII niedziela zwykła – 23.02.2020

1. Dziś zbiórka do puszek na pomoc w leczeniu Dawida Rzepy, który ma 8 lat, mieszka na Osiedlu Misiągiewicza. Jest to choroba nowotworowa. Matka samotnie go wychowuje.

2. Dziś rozpoczyna się Tydzień Trzeźwości. Kogo stać niech podejmie dar nieskorzystania z alkoholu na czas Postu lub dłużej i ofiaruje go wraz z modlitwą za osoby nadużywające alkohol i ich rodziny lub w intencji własnej. Blankiety Krucjaty Wyzwolenia Człowieka znajdują się na stoliku pod chórem. Wypełnione deklaracje składamy do skrzynki.

3. Ze względu na wizytację kanoniczną w dekanacie, to w poniedziałek i wtorek nie będzie czynna kancelaria.

4. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Msze św. będą o godz.: 7.00, 11.30 16.30 18.00. Wraz z tym dniem rozpoczyna się 40 dniowy okres Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę, pokutne uczynki i czynną miłość bliźniego przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych. W duchu pobożności i miłości bliźniego podejmujemy postanowienia wielkopostne.

5. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, tj. ilościowy i jakościowy. Wstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 – rok życia, natomiast post ilościowy, czyli jeden posiłek do syta w ciągu dnia obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia a nie rozpoczęli 60. Rodzice niech swoje dzieci, mimo ich młodego wieku, również wprowadzają w ducha pokuty. Taca z tego dnia przeznaczona będzie na Dom Miłosierdzia dla osób niepełnosprawnych w Przeworsku.

6. Zaleca się pielęgnowanie zwyczaju zabierania dla nieobecnych poświęconego popiołu jako znak łączności z całym Kościołem rozpoczynającym okres pokuty. W czasie Postu na Mszy św. wieczornej będą krótkie rozważania

7. Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych po mszy św. o godz. 8.30

8. W zakrystii trwają zapisy na Spotkanie Młodych naszej Archidiecezji w Błażowej 3-5 kwiecień. Może w nich uczestniczyć młodzież od klasy VI SP. Koszt uczestnictwa: 50 zł. Karty zgłoszeniowe są do odebrania w zakrystii. Wypełnione wraz z wspomnianą kwotą składamy również w zakrystii. Zapisy do 1 marca.

9. Zapraszamy na nabożeństwa Drogi krzyżowej, Gorzkich żali: dorosłych, młodzież, dzieci. Nabożeństwo Drogi krzyżowej będzie w piątek: dla dorosłych, młodzieży o godz. 17.30 a dla dzieci w sobotę o godz. 17.00 z obrzędem Komunii św. Za udział w tym nabożeństwie jak i Gorzkich żalach możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

10. Młodzież klas VIII SP zapraszamy na spotkanie w czwartek i piątek o 18.30. Spowiedź dla młodzieży , rodziców, świadków sakr. bierzmowania w sobotę w godz. od 16.00 do 18.00

11. W sobotę rozpoczynają się nauki przedmałżeńskie w naszym kościele o godz.18.30. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

12. Nabożeństwo Gorzkich żali w niedzielę o godz. 17.15.

13. Za tydzień będzie modlił się z nami ks. bp Stanisław Jamrozek podczas wizytacji kanonicznej parafii, która ma miejsce raz na 5 lat. Porządek Mszy św. bez zmian. Prezentacja grup i wspólnot będzie przed Mszą św. o godz.: 8.30, 10.00 i 11.30 Gromadzimy się w kościele 15 minut przed Mszą św. Przeczytam, które grupy parafialne mają spotkanie. Informacja ta jest także w gablocie i na naszej stronie parafialnej w Internecie. I tak o godz. 8.15 … Na Mszy św. o 11.30 ks. bp udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii.

14. Z prasy katolickiej polecamy: „Niedzielę”, „Gość Niedzielny”.

15. P. Bóg wezwał do Siebie z naszej wspólnoty parafialnej Alicję Rachwał. Polecajmy ją miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu …