Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela Wielkiego Postu – 22.03.2020

1. Dziś egzorcyzm wody i soli na każdej Mszy św.

2. Czas pandemii koronawirusa wykorzystajmy jako czas szczególnych rekolekcji, aby bardziej zbliżyć się do Jezusa. Uwalniajmy się od ducha lęku przez ograniczenie korzystania ze środków społecznego przekazu. Zadbajmy o modlitwę wspólną w rodzinach: codzienna modlitwa słowem Bożym, Litania do Krwi Chrystusa, która uwalnia nas od lęku i tego wszystkiego co nie jest z Bożego ducha w nas, ochronne z wiarą korzystania z wody i soli egzorcyzmowanej, Komunia św. duchowa czy także adoracja krzyża w mieszkaniu. Możliwości jest wiele jednoczenia się z P. Bogiem. Kruchta w kościele w ciągu dnia jest też otwarta.

3. Zapraszamy chętnych dziś na nabożeństwo Gorzkich żali o godz. 17.15 a w piątek na Drogę krzyżową o 17.30. Pamiętajmy o ograniczeniach na modlitwie do 50 osób.

4. W środę jest Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Modlimy się o poszanowanie ludzkiego życia od chwili poczęcia do naturalnej śmierci. Jeśli ktoś pragnie podjąć adopcję dziecka nienarodzonego a zagrożonego życiem, to niech podejmie bez składania deklaracji.

5. W następną niedzielę będzie zbiórka do puszki w kościele pod chórem jako dar na święta dla najbardziej potrzebujących rodzin naszej parafii.

6. Odnośnie I Komunii św. dzieci 3 maja, to ona się odbędzie. Jeżeli zaistnieje potrzeba, to będzie ona na kliku Mszach w tym dniu.

7. W zakrystii są do nabycia baranki i paschaliki na stół wielkanocny.

8. Jest dyspensa od uczestnictwa we Mszy św. Zostańmy w domu i tam się módlmy korzystając ze środków przekazu. Nie narażajmy swego życia i innych.

9. W nocy z soboty na niedzielę zmiana czasu na letni.

10. Z prasy katolickiej polecamy: „Niedziela”, „Arka” „Gość Niedzielny” z ubiegłego tygodnia.