Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 24.05.2020

1. Zapraszamy na nabożeństwo majowe dziś o godz. 17.30 a w dzień powszedni o 18.00.

2. Dzisiaj są święcenia diakonatu a w sobotę prezbiterów. Polecajmy ich w naszych modlitwach. Trwa Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

3. Z okazji 100-r urodzin św. J.P.II tworzona jest Róża św. Jana Pawła II. Chętni do tej róży: mężczyźni i kobiety proszeni są o zgłaszanie się w zakrystii. Niektórzy zapisali się już wcześniej, to dobrze by było aby potwierdzili teraz swe zgłoszenie. Lista do wglądu jest w zakrystii.

4. Przy budowie naszego kościoła zostały nam prace specjalistyczne. Dlatego kontynuując dzieło budowy, jako zaliczenie kolejki prosimy o złożenie ofiary:70 zł lub można i więcej w następną niedzielę na tacę lub w formie przelewu na konto parafialne, które są podane na stronie parafialnej w internecie. Blankiety wpłaty są także wyłożone na stoliku. Dopisanie darowizna służy odpisaniu od podatku. Złożone przez Was ofiary posłużą na witraże w kościele: kaplicy, zakrystii, na chórze oraz będziemy gromadzić środki na chrzcielnicę.

5. Prosimy, aby małżeństwa, rodziny siedziały w ławkach razem w kościele. Razem mieszkają, idą czy jadą do kościoła, a w kościele siedzą oddzieleni.

6. Przymiarki strojów komunijnych w sobotę 30 maja od godziny:
12.00 – dzieci, które przystąpią do pierwszej komunii o godzinie 10.00
12.30 – dzieci, które przystąpią do pierwszej komunii o godzinie 11.30
13.00 – dzieci, które przystąpią do pierwszej komunii o godzinie 13.00
13.30 – dzieci, które przystąpią do pierwszej komunii 30 sierpnia
dziewczynki przynoszą na przymiarkę buty
chłopcy – jeśli nie trzeba będzie żadnych poprawek, będą mogli odebrać swoje stroje 30 maja, reszta dzieci 6 czerwca o 12.00

7. Zapraszamy na Czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego w sobotę o godz. 19.00 Rozpoczniemy Mszą św. i później adoracja Najśw. Sakramentu.

8. Z prasy katolickiej polecamy: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”.