Ogłoszenia duszpasterskie – 28 niedziela zwykła – 11.10.2020

1. Dziś obchodzimy Dzień Papieski. Ofiary składane do puszek przeznaczone są na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Dziękujemy również za ofiary złożone na tacę z przeznaczeniem na witraże. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne: Bóg zapłać!

2. Zapraszamy dziś oraz w dzień powszedni na nabożeństwo różańcowe o godz.17.30

3. Witraże na korytarzu przed zakrystią i w zakrystii zostały zamontowane. Zapraszamy, aby podejść i zobaczyć.

4. Przy obrazie Miłosierdzia Bożego są relikwie św. Jana Pawła II. W dowolnym czasie można pomodlić się w różnych intencjach, bez ich ucałowania.

5. Dziś jeszcze prosimy – kto tego nie uczynił – o podpisanie się pod obywatelskim projektem „StopLGBT”, którego celem jest zakazanie tzw. ”parad równości”. Są to marsze w czasie których dochodzi do licznych profanacji i walki z religią katolicką, a propaguje się legalizację związków homoseksualnych oraz adopcję dzieci przez gejów i lesbijki. Projekt ten ma na celu zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się tej ideologii w Polsce. Potrzebny jest pesel i wpisanie pełnej nazwy miejscowości. Kod pocztowy nie jest konieczny. Nie ma też różnicy czy to będzie adres stały czy czasowy. To wynika ze świadectwa naszej wiary.

6. Od wtorku rozpoczniemy Nowennę za przyczyną św. J.P.II o poszanowanie życia w naszej Ojczyźnie.

7. W piątek rocznica święceń biskupich ks. arcybiskupa Józefa. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

8. Przypominamy o obowiązku zasłaniania nosa i ust w kościele dla dobra swojego oraz brata i siostry znajdującej się obok.

9. Za tydzień Niedziela Misyjna. Będziemy gościć misjonarza ks. Łukasza Hołub, oraz przypada także święto św. Łukasza, patrona służby zdrowia. Modlimy się w intencji służby zdrowia.

10. Z prasy katolickiej polecamy: „Niedzielę”, „Gość Niedzielny”, „Promyczek”.