Ogłoszenia duszpasterskie – III Niedziela Adwentu – 13.XII.2020

1. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na konfesjonały. Suma w intencji dobroczyńców parafii. Poświęcenie wody na każdej Mszy św. Caritas Parafialny organizuje zbiórkę do puszek dla najbardziej potrzebujących rodzin naszej parafii, aby mogli godnie przeżyć święta.

2. Zapraszamy na Roraty: dzieci, młodzież i dorosłych o godz. 18.00

3. W poniedziałek spotkanie Caritasu Parafialnego o godz. 18.30 w budynku dla grup. Dziękuję osobom z Caritasu Parafialnego za posługę przez dwie niedziele.

4. W tym roku nie będzie spowiedzi świątecznej, jak bywało wcześniej, że przyjeżdżali kapłani z dekanatu, ze względu na obostrzenia sanitarne. Każda parafia organizuje spowiedź we własnym zakresie. Zapraszamy do spowiedzi od 14 do 23 grudnia codziennie od godz. 16.00 do 18.00 w tym czasie adoracja P. Jezusa oraz dodatkowo od 17 grudnia do 23 grudnia od 18.30 do 19.30 Prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni.

5. Odwiedziny chorych przed świętami w poniedziałek 21 grudnia od godz. 9.00, których należy zgłosić w zakrystii lub telefonicznie do czwartku 17 grudnia.

6. Zapraszamy w sobotę od godz.9.00 do pracy przy wykonaniu dekoracji świątecznej w kościele. Proszeni są do pomocy mężczyźni jak i kobiety.

7. Przypominamy o obowiązku zasłaniania nosa i ust w kościele dla dobra swojego oraz brata i siostry znajdującej się obok.

8. Na stoliku pod chórem oraz w zakrystii są opłatki i świece Caritasu na stół wigilijny. Dobrowolna ofiara za opłatki jest przeznaczona na utrzymanie pracowników kościelnych w ciągu roku w tym na sprzątanie kościoła. Cena dużej świecy: 15 zł

9. Z prasy katolickiej polecamy: „Niedzielę” a w niej wiele ciekawych artykułów, między innymi na temat naszej parafii – o budowie kościoła aż dwie strony, „Gość Niedzielny”, gazetkę parafialną i kalendarz na następny rok.