Ogłoszenia duszpasterskie – 23 Niedziela zwykła – 05.09.2021

1. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Seminarium Duchowne. Dziś zmiana tajemnic różańcowych. Przed kościołem zbiórka do puszek organizowana przez Caritas Polska jako pomoc migrantom i uchodźcom z Afganistanu. Dziękujemy osobom z Caritasu Parafialnego za posługę: Bóg zapłać!

2. Dziękujemy za złożone ofiary na tacę czy w formie przelewu na dalsze prace w kościele: Bóg zapłać!

3. Wyjeżdżających na SMAP zapraszamy na spotkanie w poniedziałek o godz. 18.30 Zapisy zostały przedłużone do 7 września.

4. W środę jest święto Narodzenia NMP. Porządek Mszy św.: 7.00, 16.30, 18.00 Zapraszamy.

5. Zapraszamy rodziców dzieci klas III na spotkanie w środę o godz. 18.45 celem zapisania swoich pociech do I Komunii św. Przypominamy, że miejscem przyjmowania sakramentów św. jest parafia do której się należy a nie parafia na której terenie znajduje się szkoła. Spotkanie tylko dla rodziców.

6. Po wakacyjnej przerwie grupy formacyjne kontynuują swoje spotkania. Wszystkie grupy są otwarte i chętnie przyjmą nowe osoby. Rodziców uwrażliwiamy, aby w duchu odpowiedzialności za swoje pociechy zachęcały je do uczestnictwa w grupach. I tak na wtorek na godz. 19.00 zaprasza Wspólnota Odnowy w Duchu Św.; w środę zapraszamy kandydatów na ministrantów, ministrantów i lektorów na godz. 18.45; zapraszamy dzieci na spotkanie oazowe do budynku dla grup w piątek na godz.16.30 natomiast młodzież na Mszę św. o godz. 18.00

7. Zapraszamy w czwartek na spotkanie duszpasterskie na godz. 18.30 na plebani animatorów oazy młodzieżowej, obu kręgów Kościoła Domowego, Odnowy w Duchu Świętym, prezesa AK, szefową Parafialnego Zespołu Charytatywnego oraz szefową diakonii muzycznej i zespołu muzycznego.

8. Dziękujemy p. Irenie i p. Monice za bezpłatne układanie kwiatów i troskę o kwiaty przy ołtarzu w ciągu tygodnia: Bóg zapłać!

9. Dziękujemy pracującym przy porządkowaniu sali pod prezbiterium: Bóg zapłać!

10. W sobotę 11 września wyruszy nasza Piesza Pielgrzymka do Jodłówki o uproszenie łask w nowym roku szkolnym w życiu osobistym, rodzinnym, parafialnym. Wyjście o godz. 7.00. Dlatego nie będzie Mszy św. rano o godz.6.30 O godz. 14.00 Msza św. w Sanktuarium w Jodłówce. Powrót autokarem. Koszty organizacyjne 15 zł: to ubezpieczenie – stąd przy zapisie potrzebny jest PESEL oraz przejazd autokarem. Jeśli, ktoś nie będzie wracał autokarem, to wpłaca tylko 2 zł. Zapraszamy wszystkich, kto tylko będzie mógł wędrować. Zapisy w zakrystii do 8 września.

11. Zaproszenie na Pielgrzymkę do Częstochowy na Czuwanie Wspólnot Odnowy w Duchu Świętym w sobotę 25 września. Wyjazd o godz. 4.00 rano z placu przy kościele, powrót ok. 22.00 Koszt: 70zł. Zapisy w zakrystii.

12. W zakrystii jest do odebranie wydanie specjalne Gościa Niedzielnego dla tych, którzy się zapisali oraz jest więcej egzemplarzy, więc można skorzystać. Cena 10 zł

13. Z czasopism polecamy: „Niedzielę”, „Gość Niedzielny”, „Promyczek”.

14. Zakończyli pielgrzymowanie Teresa Wojtyna i Jan Sznajder. Polecajmy ich miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu …