Ogłoszenia duszpasterskie – 28 niedziela zwykła – 10.X.2021

1. Dziś obchodzimy Dzień Papieski. Ofiary składane do puszek przeznaczone są na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Dziękujemy osobom z Caritasu Parafialnego za posługę: Bóg zapłać! Dziękujemy również za ofiary złożone na tacę z przeznaczeniem na dalsze prace w kościele. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne: Bóg zapłać! Suma będzie sprawowana w intencji dobroczyńców parafii.

2. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe dziś o godz. 17.30 a w dzień powszedni od poniedziałku do czwartku dzieci o godz. 16.45 a młodzież i dorosłych na 17.30

3. Przy obrazie Jezusa Miłosiernego są relikwie św. J.P.II. Zachęcamy do modlitwy korzystając z jego orędownictwa.

4. Jest miesiąc październik. Mamy nowych błogosławionych: kard Stefana Wyszyńskiego i s. Elżbietę Różę Czacką. Z tej racji tworzone będą nowe róże tych patronów. Zachęcamy do modlitwy różańcowej tych, którzy jeszcze nie należą do żadnej róży. To tylko odmówienie 10-tka różańca dziennie. Zapisy w zakrystii.

5. Ważnym etapem na drodze do konsekracji naszej świątyni jest wykonany ołtarz kamienny. To jest wymóg do konsekracji kościoła, aby był ołtarza kamienny na stałe przymocowany. Drewniany ołtarz wraz z ambonką przeniesiony będzie do kaplicy. Do czasu poświęcenia nowego ołtarza będziemy odprawiać Msze św. na ołtarzu drewnianym. Poświęcenia nowego ołtarza dokona w poniedziałek Metropolita Przemyski arcybp Adam Szal na Mszy św. o godz. 18.00 Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

6. Została wykonana barierka ochronna ze stali nierdzewnej przy podejściu do zakrystii i zejściu do pomieszczeń pod prezbiterium.

7. Spotkanie organizacyjne dla wyjeżdżających na wycieczkę w Bieszczady w czwartek o godz. 18.30 Są jeszcze wolne miejsca można się zapisać w zakrystii

8. Zapraszamy młodzież i dorosłych na Wieczór Uwielbienia w piątek o godz. 19.30. Będzie nabożeństwo do Ducha Św., Msza św. i adoracja Najśw. Sakramentu. Prośba, aby być w stanie łaski uświęcającej. Jak trzeba to skorzystać wcześniej z sakramentu pojednania. Młodzież klas VIII wraz z rodzicem mają obowiązkowy udział w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.

9. Zespół muzyczny „Iskierki” zaprasza na próbę w sobotę o godz. 11.30 nie tylko z zespołu ale także wszystkich chętnych grających, śpiewających: dorosłych, młodzież oraz chłopców i dziewczynki.

10. Nasze kino przeworskie zaprasza na film: „Wyszyński – zemsta czy przebaczenie”. Szczegóły na plakacie w gablocie.

11. Z czasopism polecamy: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Promyczek dobra”, gazetka parafialna nr z października, cena: 2zł