Ogłoszenia duszpasterskie – 2 Niedziela Adwentu – 05.XII.2021

1. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Seminarium Duchowne. Zbiórka do puszek z przeznaczeniem na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Po sumie zmiana tajemnic różańcowych.

2. Dziękujemy za złożone ofiary dla najbardziej potrzebujących rodzin naszej parafii. Była to kwota: 4.243 zł: Bóg zapłać! Obdarowano: 13 rodzin. Dziękujemy osobom z Caritasu Parafialnego za rozdysponowanie tej kwoty oraz za posługę przez trzy niedziele.

3 . Zapraszamy na Roraty: dzieci, młodzież i dorosłych o godz.18.00 Na tej Mszy św. są krótkie rozważania. Dzieci przynoszą z sobą lampiony i podczas nabożeństw otrzymują obrazki.

3. W poniedziałek jest św. Mikołaja, który wybiera się do nas w odwiedziny podczas Mszy św. o godz. 18.00. Rodzice, którzy by chcieli, aby ich dzieci spotkały się dodatkowo ze św. Mikołajem po Mszy św., to niech przyprowadzą swoje pociechy do sali pod prezbiterium. Zapraszamy także do tej sali: ministrantów i Iskierki.

4. W środę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 7.00, 16.30, 18.00 – na której dzieci I komunijne otrzymają medaliki. Po Mszy św. krótkie spotkanie formacyjne dla dzieci.

5. Zapraszamy na Wieczór Uwielbienia w piątek o godz. 19.30 Rozpoczynamy nabożeństwem do Ducha Świętego, Msza św. i adoracja P. Jezusa. Prosimy o podjęcie modlitwy ochronnej przez Różę św. Faustyny, aby rozważała tajemnice światła. Na tę modlitwę zapraszamy młodzież klas VIII oraz rodziców młodzieży klasy VIII B

6. Taca z następnej niedzieli przeznaczona będzie na malowanie kościoła. Suma w intencji dobroczyńców parafii.

7. W zakrystii są da nabycia świece Caritasu na stół wigilijny oraz opłatki. Cena świecy, to koszt jednego obiadu dla dziecka: 7 zł lub więcej. Dobrowolna ofiara za opłatki jest przeznaczona na utrzymanie pracowników kościelnych w ciągu roku w tym na sprzątanie kościoła.

8. Na stronie parafialnej w internecie znajduje się link do Mszy św. transmitowanej przez Telewizję Polonia podczas odpustu parafialnego.

9. Burmistrz Miasta Przeworska zaprasza na Dobroczynny Koncert Bożonarodzeniowy w dniu 12 grudnia w MOK-u o godz. 17.00 Od godz.13.00 kiermasz ozdób, wypieków.

10. Z czasopism polecamy: „Niedzielę” jest w niej artykuł o odpuście parafialnej naszego wikariusza ks. Piotra, cena:8zł „Gość Niedzielny” cena bez zmian oraz kalendarz parafialny na następny rok, cena: 10zł. W tym roku jest to inny kalendarz. Każdy miesiąc, to osobna strona formatu A4.

11. Zakończyła pielgrzymowanie Helena Słysz. Polecajmy ją miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu…