Ogłoszenia duszpasterskie – Środa Popielcowa – 02.03.2022

1. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Fundację Wzrastanie. Dziś o zbiórka do puszek na pomoc dla uchodźców z Ukrainy. Dziękujemy osobom z Caritasu Parafialnego za posługę dziś i w niedzielę: Bóg zapłać!

2. Trwa Tydzień Trzeźwości. Kogo stać niech podejmie dar nieskorzystania z alkoholu na czas Postu lub dłużej i ofiaruje go wraz z modlitwą za osoby nadużywające alkohol i ich rodziny lub w intencji własnej. Blankiety Krucjaty Wyzwolenia Człowieka znajdują się na stoliku pod chórem. Wypełnione deklaracje składamy do skrzynki.

3. Dziś Msze św. będą o godz.: 7.00, 16.30 18.00. Intencja Mszy św. z dziś godz. 11.30 będzie odprawiona dziś o godz. 16.30 W duchu pobożności i miłości bliźniego podejmujemy postanowienia wielkopostne.

4. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, tj. ilościowy i jakościowy. Wstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 – rok życia, natomiast post ilościowy, czyli jeden posiłek do syta w ciągu dnia obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia a nie rozpoczęli 60. Rodzice niech swoje dzieci, mimo ich młodego wieku, również wprowadzają w ducha pokuty. W tym dniu ministranci i lektorzy mają spotkanie o godz. 18.40

5. Zaleca się pielęgnowanie zwyczaju zabierania dla nieobecnych poświęconego popiołu jako znak łączności z całym Kościołem rozpoczynającym okres pokuty. W czasie Postu na Mszy św. wieczornej będą krótkie rozważania

6. W czwartek rozpoczynamy Nowennę za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie, zakonne. W tym dniu zapraszamy na spotkanie o godz. 18.40 młodzież klas VII do sali pod prezbiterium, oraz AK.

7. W piątek przypada święto św. Kazimierza i równocześnie I piątek miesiąca. Od godz. 9.00 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Od 16.30 do 18.00 możliwość skorzystania z sakramentu pojednania oraz adoracji P. Jezusa od 18.30 do 20.00

8. Zapraszamy na nabożeństwa Drogi krzyżowej, Gorzkich żali: dorosłych, młodzież, dzieci. Nabożeństwo Drogi krzyżowej będzie w piątek o godz. 17.30 dla dorosłych i młodzieży a dla dzieci w sobotę o godz. 17.00 z obrzędem Komunii św. Dzieci będą otrzymywać obrazki. Za udział w tym nabożeństwie jak i Gorzkich żalach możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Nabożeństwo Gorzkich żali w niedzielę o godz. 17.15.

9. W sobotę rozpoczynają się nauki przedmałżeńskie w naszym kościele o godz.18.30. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

10. W najbliższą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych. Na Mszy św. o godz. 11.30 dzieci I komunijne otrzymają książeczki.

11. Z czasopism polecamy: „Niedzielę”, „Gość Niedzielny”, „Miłujcie się”.

12. Zakończyła pielgrzymowanie nasza parafianka Anna Szynal. Pogrzeb odbył się w Grodzisku. Polecajmy ją miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu ….