Ogłoszenia duszpasterskie – V niedziela Wielkiego Postu – 03.04.2022

1. Zgodnie z polską tradycją od dzisiejszej niedzieli zasłaniamy krzyże w kościele. Pozostają zasłonięte aż do liturgii Wielkiego Piątku. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Seminarium Duchowne. Dziś zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o 11.30

2. Dziś zbiórka do puszek dla najbardziej potrzebujących rodzin naszej parafii jako dar na święta. Zapraszamy na Nabożeństwo Gorzkich żali o godz. 17.15.

3. Zespół Caritasu Parafialnego zapraszamy na spotkanie w poniedziałek o godz. 18.30 w sali pod prezbiterium.

4. W środę zapraszamy na spotkanie o godz. 18.30 rodziców dzieci klas III do sali pod prezbiterium.

5. W czwartek zapraszamy na spotkanie o godz. 18.30: młodzież klas VII do sali pod prezbiterium, a AK do zakrystii.

6. Wracamy do posługi w nowych konfesjonałach. Jeśli będzie potrzebna rozmowa, to na czas rozmowy można usiąść, a uklęknąć dopiero na moment rozgrzeszenia, jeśli to będzie możliwe. Te nowe konfesjonały dają możliwość wyboru. Będzie sygnalizacja świetlna informująca czy można wejść. Od drzwi wejściowych po prawej stronie będzie posługiwał ks. Piotr, a po lewej stronie ks. Jan, a w środku ks. Łukasz.

7. Zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek: dorośli, młodzież o godz.17.30 oraz dzieci w sobotę o 17.00

8. Odwiedziny chorych przed świętami będą w piątek 8 kwietnia. W zakrystii do dziś zgłaszamy tych chorych, którzy nie są objęci co miesięczną posługą sakramentalną.

9. Zapraszamy na Wieczór Uwielbienia w piątek 8 kwietnia. Początek godz. 19.30 Będzie go prowadził bp Krzysztof Chudzio. O modlitwę ochronną prosimy Różę św. Józefa, aby rozważała tajemnice światła. Obowiązkowe uczestnictwo młodzieży klas VIII oraz rodziców kl. VIII D.

10. W sobotę zapraszamy do pomocy w wykonaniu dekoracji świątecznej mężczyzn jak i kobiety na godz. 9.00 a Straż Grobową i chętnych do niej w o godz. 15.00

11. Posługujący w liturgii słowa jak i chętnych, prosimy o wpisanie się w zakrystii na czas posługi w Niedzielę Palmową oraz podczas Triduum.

12. Zaproszenie Miejskiego Ośrodka Kultury w dniu 9 kwietnia na kiermasz kół gospodyń wiejskich w godz. 10.30 – 14.30. Można będzie nabyć ozdoby świąteczne, palmy, pisanki, oraz wypieki świąteczne.

13. Zaproszenie do Zarzecza w niedzielę 10 kwietnia na Misterium Męki Pańskiej o godz. 19.30 Wstęp bezpłatny. Szczegóły na plakacie w gablocie.

14. W zakrystii są do nabycia paschaliki na stół wielkanocny, cena: 10zł

15. Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenia palm na każdej Mszy św.

16. Z czasopism polecamy: „Niedzielę”, „Gość Niedzielny”.
17. Zakończyła pielgrzymowanie Helena Flejszar. Pogrzeb w środę o godz. 14.00 różaniec i 14.30 Msza św. w kościele. Polecajmy ją miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu …