Ogłoszenia duszpasterskie – 19 Niedziela zwykła – 07.08.2022

1. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji. Dziś zmiana tajemnic różańcowych.

2. Przypominamy, że w miesiącu sierpniu podejmujemy postanowienia rezygnacji z alkoholu. Blankiety Krucjaty Wyzwolenia Człowieka znajdują się na stoliku pod chórem. Po wypełnieniu składamy do skrzynki

3. W tym tygodniu przypadają: jutro jest wspomnienie św. Dominika, we wtorek św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy a w środę święto św. Wawrzyńca.

4. Jeśli ktoś potrzebuje skorzystać ze spowiedzi z różnych względów w starych konfesjonałach, to niech podejdzie do kapłana i poprosi go, aby spełnił jego oczekiwanie.

5. Taca z następnej niedzieli przeznaczona będzie na malowanie kościoła, które rozpocznie się od 5 września. Odnośnie malowania kościoła, to na spotkaniu przedstawiciela Kurii – ks. Marka Wojnarowskiego został ustalony kolor piaskowy, nieco jaśniejszy na stropie, a ciemniejsze filary. Mówimy ogólnie, że taca na malowanie kościoła. Trzeba jeszcze będzie dokupić kinkiety, które są od środka, a z drugiej strony filarów, też są przewidziane. Do tego dochodzą lampy pod chórem, w kaplicy i zakrystii Suma będzie sprawowana w intencji dobroczyńców parafii.

6. Zaproszenie na XV Powiatowe Święto Chleba, które odbędzie się dziś Mszą św. o godz. 15.00 w Bazylice. O godz. 16.00 Oficjalne rozpoczęcie Święta Chleba w Parku.

7. Na stoliku pod chórem można złożyć swój podpis pod projektem ustawy „W obronie wolności chrześcijan”. Umożliwi on obywatelom swobodne i bezpieczne wypowiadanie swoich przekonań, a ci którzy dopuszczają się znieważania uczuć religijnych, czy dewastacji świątyń będą ponosić tego konsekwencje. Do złożenia podpisu potrzebny jest pesel.

8. Z czasopism polecamy: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”.