Ogłoszenia duszpasterskie – 29 niedziela zwykła –16.X.2022

1. Dziś mamy Dzień Papieski. Zbiórka do puszek na Fundację Dzieła Nowego Tysiąclecia. Dziękujemy osobom z Caritasu Parafialnego za posługę: Bóg zapłać! Dziś rocznica święceń arcybiskupa Józefa. Pamiętajmy o nim w naszej modlitwie. Zapraszamy dziś na modlitwę różańcową o godz. 17.30 Przy ołtarzu św. Józefa jest możliwość ucałowania relikwii św. J.P.II.

2. Dziękujemy rejonowym za posługę. Dziękujemy za złożone przez Was ofiary na malowanie kościoła i uzupełnienie oświetlenia po malowaniu. W prezbiterium też będzie wymiana halogenów na ledowe. W rejonie X tj. blok nr 50,52 i 54 oraz domy jednorodzinne od kapliczki do Zakładu Mens field, nastąpiła zmiana. Zrezygnował z posługi rejonowego p. Maciej Dziedzic a przejmie posługę p. Bogusław Nikodem, który dopiero od środy odwiedzi ten rejon.

3. Zapraszamy na modlitwę różańcową dzieci: poniedziałek, wtorek, środa, czwartek o godz. 16.45. Dzieci otrzymują obrazki, a młodzież i dorośli w niedzielę i w dzień powszedni o 17.30

4. Wg ostatniego liczenia wiernych ok.50% procent uczęszcza do kościoła na Mszę św. w niedzielę.

5. We wtorek jest święto św. Łukasza, patrona służby zdrowia i naszego wikariusza. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

6. W środę zapraszamy na zbiórkę ministrantów i lektorów o godz.18.30

7. W sobotę pielgrzymka do Archikatedry Dzieła Pomocy Powołaniom. Początek o godz. 9.30. Szczegóły na plakacie w gablocie.

8. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy o naszych bliskich zmarłych. O uporządkowaniu ich grobów. Kartki wypominkowe są one wyłożone na stolikach pod chórem. Po wypełnieniu wraz z ofiarą składamy do skrzynki. Różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach w listopadzie codziennie o 17.30

9. Z czasopism polecamy: „Niedzielę”, „Gość Niedzielny” z kolejną płytą Biblii.

10. Rejonowych: p. Macieja i p. Bogusława polećmy opiece Matki Bożej: Pod Twoją obronę …

11. Zakończyła pielgrzymowanie śp. Stefania Wojciechowska. Pogrzeb w poniedziałek o 14.30 różaniec i o 15.00 Msza św. w kościele. Polecajmy ją miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu ….