Ogłoszenia duszpasterskie – III Niedziela Adwentu – 11.XII.2022

1. Dziękujemy za złożone ofiary na tacę na malowanie kościoła: Bóg zapłać!. Suma w intencji dobroczyńców parafii.

2. Dziękujemy za złożone ofiary do puszek dla najbardziej potrzebujących rodzin naszej parafii. Była to kwota: 4700zł, obdarowano 11 rodzin. Dziękujemy osobom z Caritasu parafialnego za posługę i rozdysponowanie środków. Wszystkim wymienionym składamy serdeczne: Bóg zapłać!

3. Dziękujemy pewnym rodzinom za ufundowanie renowacji kielicha z pateną, oraz puszki: Bóg zapłać. W intencji dobroczyńców parafii Suma w każdą drugą niedzielę miesiąca. Jeszcze jest jedna puszka do renowacji, gdyby byli chętni, to proszę o zgłoszenie się w zakrystii.

4. Zapraszamy na Roraty: dzieci, młodzież i dorosłych o godz.18.00 Na tej Mszy św. są krótkie rozważania. Dzieci przynoszą z sobą lampiony i podczas nabożeństw otrzymują obrazki oraz niespodziankę.

5. Zapraszamy mężczyzn oraz kobiety do wykonania dekoracji świątecznej w kościele w sobotę 17 grudnia o godz. 9.00.

6. Spowiedź w naszej parafii przed świętami będzie w czwartek 22 grudnia w godz. od 9.00 do 12.00 oraz od 14.30 do 18.00 .Dokładne godziny posługiwania księży podamy za tydzień.

7. Odwiedziny chorych przed świętami w czwartek 22 grudnia od godz. 9.00, należy zgłosić w zakrystii tych, których nie odwiedza się w I piątki miesiąca do niedzieli 18 grudnia.

8. W zakrystii są da nabycia świece Caritasu na stół wigilijny oraz opłatki. Cena świecy, to koszt jednego obiadu dla dziecka: 10 zł lub więcej. Dobrowolna ofiara za opłatki jest przeznaczona na utrzymanie pracowników kościelnych w ciągu roku: p. kościelnego i p. organistę w tym także na sprzątanie kościoła. Kalendarz jest także zakrystii.

9. W zakrystii można nabyć Ewangelię na rok 2023 z rozważaniami, cena: 12zł.

10. W następną niedzielę młodzież oazowa będzie sprzedawać pierniki po Mszach św. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na wyjazd na rekolekcje. Wesprzyjmy ich dobre chęci.

11. MOK zaprasza na kiermasz świąteczny w dniu 18 grudnia w godz.12.00 – 16.00

12. Za tydzień zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Z czasopism polecamy: „Niedzielę”, „Gość Niedzielny”, ”Promyczek” oraz kalendarz parafialny na następny rok, cena: 10zł.

13. Zakończył pielgrzymowanie śp. Mieczysław Łobos. Pogrzeb w poniedziałek o 12.30 różaniec i o 13.00 Msza św. w kościele. Polecajmy go miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu…