Ogłoszenia duszpasterskie – VI Niedziela Wielkanocna – 14.05.2023

1.  Dzisiejsza taca przeznaczona jest na stalle w prezbiterium. Wszystkich dobroczyńców parafii polecamy w modlitwach. 

2. Rocznica Pierwszej Komunii Świętej dzieci klas IV dzisiaj podczas Mszy o 11.30. Polecać będziemy Bogu dzieci oraz ich najbliższych. Dziękujemy ks. Piotrowi za przygotowanie dzieci do Rocznicy Pierwszej Komunii Świętej. Bóg zapłać. 

3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe. Majówka codziennie o 17.30. 

4. Od poniedziałku do środy kwartalne dni modlitw o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy na roli. 

5. Od jutra przez cały tydzień jedna z dwóch wieczornych intencji mszalnych będzie odprawiana poza parafią. Prosimy o zrozumienie zaistniałej sytuacji. 

6. We wtorek święto Świętego Andrzeja Boboli, męczennika i Patrona Polski. 

7. Fundacja Pomocy Młodzieży im św. Jana Pawła II – WZRASTANIE – zaprasza na Konferencję poświęconą Świętemu Janowi Pawłowi II we wtorek. Szczegóły na plakacie w gablocie. 

8. Ks. Łukasz zaprasza chłopców z klas III i IV do zastania ministrantami i służenia Bogu przy ołtarzu. Chętnych zapraszamy na zbiórkę w środę o 18.45.  Dziewczynki z wyżej wymienionych klas zapraszamy na Oazę Dzieci Bożych w piątek, godzina 16.30. Można także dołączyć do do śpiewających Iskierek.  

9. W piątek początek Nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. 

10. W sobotę  (20 maja) o 4 rano z parkingu przed kościołem, wyjazd na Pielgrzymkę – Ogólnopolskie Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym na Jasnej Górze. 

11. W sobotę kolejna rocznica święceń biskupich ks. Bpa Stanisława Jamrozka. Jego posługę polecamy w naszych modlitwach. 

12. W przyszła Niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W naszej Archidiecezji święcenia diakonatu. 

13. W związku z beatyfikacją rodziny Ulmów z Markowej, aby przybliżyć rodzinę Kuria wydała książki: „Markowskie bociany”, cena 15 zł. Książki są do nabycia w zakrystii. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na fundusz organizacyjny beatyfikacji. 

14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: jest „Niedziela”, „Gość Niedzielny” a dla dzieci „Promyczek Dobra”. Polecamy.