Ogłoszenia duszpasterskie – X niedziela zwykła – 11.06.2023

1. Bardzo serdecznie dziękujemy i wszystkim zaangażowanym w wykonaniu pięknego ołtarza na Boże Ciało: Bóg zapłać ! Dzisiejsza taca przeznaczona jest na stalle w prezbiterium. Wg obietnicy od jutra mają być montowane. Niedotrzymanie terminu przez wykonawcę jest niezależne od nas.

2. Zapraszamy dziś na naszą Parafialną Procesję Eucharystyczną – po Mszy św. o godz. 10.00. W tym roku pójdziemy na Osiedle Benbenka. Prosimy, aby na trasie procesji nie parkować samochodów. Kazanie będzie w kościele, gdyż jest gdzie usiąść.

3. We wtorek wspomnienie św. Antoniego z Padwy.

4. Zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe przez cały miesiąc o godz. 17.45. Od godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość adoracji.

5. Trwa oktawa Bożego Ciała. Zapraszamy na procesję eucharystyczną po Mszy św. o godz. 18.00 dzieci I komunijne i z rocznicy w strojach komunijnych; ministrantów;  dzieci do sypania kwiatów. Prosimy, aby w kościele i na schodach dzieci nie sypały kwiatów, gdyż rozdeptane barwią posadzkę. W czwartek zakończenie Oktawy. Poświęcenia wianków oraz błogosławieństwo dzieci po Mszy świętej. 

6. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów oraz zawierzenie siebie, rodzin, parafii, Ojczyzny Bożemu Sercu. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zapraszamy w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa na Wieczór Uwielbienia o godz. 19.00. Zaczniemy modlitwą do Ducha Świętego, Msza św. i adoracja Pana Jezusa. Zakończymy o godz. 21.00. O modlitwę ochronną Prosimy Różę św. Elżbiety, aby rozważała tajemnice chwalebne. 

7. Z naszej parafii jest organizowana pielgrzymka do Ziemi Świętej planowana na przyszły rok (od 3-10 lutego 2024 roku). Informacje o cenie i programie są zamieszczone na stronie internetowej parafii. Dla zainteresowanych są przygotowane ulotki – znajdują się  na stoliku. Zapisy u ks. Piotra. Serdecznie zapraszamy parafian i wszystkich chętnych.

8. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

9. Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy Grupy św. Rafała w: poniedziałki, środy, piątki w zakrystii w Bazylice lub na spotkaniu organizacyjnym w dniu 18 czerwca po Mszy św. o godz.15.00. Koszt 250zł 

10. Z czasopism polecamy: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”.

11. Zakończyły pielgrzymowanie: śp. Antonina Czereba i śp. Janina Szebda. Polecajmy je miłosiernemu Bogu: Dobry Jezu…