Ogłoszenia duszpasterskie – 23 niedziela zwykła – 04.09.2011

 

 

 1. Dzięki błogosławieństwu Bożemu i fachowości ludzi zostały osadzone kopuły na wieży i wieżyczce. Na wieży zostało już wykonane odgromienie. Wieża ma wysokość 40 m a krzyż na niej 4m. Okna w kopule zostaną zamontowane w następnym roku – gdyż obecnie wypadły z budżetu. Do samej góry prowadzą betonowe schody, a więc będzie można wędrować i podziwiać piękną panoramę miasta i powiatu. Na ten rok zabezpieczy się je płytą. Dziękuję p. Stanisławowi Kołcz i tym wszystkim, którzy mu pomagali za wykonanie nagłośnienia. Jest to prowizoryczne, ale już wystarczające, choć do następnej niedzieli jeszcze ulegnie zmianie. Dziękuję pracującym przy budowie kościoła jak i wspierającym to dzieło budowy. Wszystkim wymienionym składam serdeczne: Bóg zapłać!

 

 1. Dziś jest zmiana tajemnic różańcowych. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu, a przed kościołem zbiórka do puszek na fanty do festynu parafialnego, który będzie w niedzielę 18 września. W tym dniu Msze św. będą tylko do południa.

 

 1. Od dziś wracamy w niedzielę do Mszy św. o godz. 1600 Natomiast wieczorna Msza św. jak i w dzień powszedni o godz. 1800.

 

 1. Po czasie wakacyjnego wypoczynku wznawiają swoją działalność grupy formacyjne w naszej parafii. Każda grupa jest otwarta i chętnie przyjmie nowe osoby. Ubogacając siebie przez formację, staję się mocniejszy duchem i lepiej mogę służyć innym.

 

 1. Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza w poniedziałek na 1900, a Akcja Katolicka we wtorek o 1850

 

 1. W środę zapraszamy na spotkanie kandydatów na ministrantów, zwł. chłopców klas III o godz. 1700 a lektorów i ministrantów o 1850

 

 1. W czwartek jest święto Narodzenia NMP, czyli tradycyjnie Matki Bożej Siewnej. Msze św. w tym dniu będą o 700, 1130 1630 i 1800. Na każdej Mszy św. poświęcenie ziarna.

 

 1. W czwartek po Mszy św. wieczornej, czyli ok. 1850 zapraszam rodziców dzieci klas II SP Nr 1 i 2, aby zapisać swoje pociechy na przygotowanie do I Komunii św. Na to spotkanie zapraszam tylko rodziców, gdyż będzie ono poświęcone relacjom małżeńskim i rodzinnym. Dla dzieci będzie spotkanie w następnym tygodniu. Przypomnę, że miejscem przyjmowania sakramentów: I spowiedzi i Komunii św. oraz przygotowania do nich poprzez katechezę parafialną jest parafia, do której się należy. Proszę równocześnie rodziców, aby podjęli trud odnalezienia się w swojej parafii, mimo że obecnie sporadycznie tu uczęszczają. I Komunia św. jest ku temu dobrą okazją. To rodzice wychowują i prowadzą swoje pociechy.

 

 1. W piątek zapraszamy młodzież szkół: gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych chłopców i dziewczyny na I powakacyjne spotkanie oazowe o godz. 1900
 2.  

 3. Taca z następnej niedzieli przeznaczona będzie na budowę kościoła. Suma sprawowana będzie w intencji wszystkich dobroczyńców parafii.

 

 1. Pielgrzymka Róż Żywego Różańca w sobotę 24 września do Matki Bożej Murkowej w Krośnie. Koszt; 20 zł. Wyjazd ok. 730, powrót ok. 1600. Godzina wyjazdu uzależniona jest od tego ile osób będzie z naszej parafii i jakie sąsiednie parafie z nami pojadą. Zapisy w zakrystii.

 

 1. Z prasy katolickiej polecam czasopisma:„NiedzielꔄGość Niedzielny”, „Arkę”, „Dominik” – dla dzieci kl. II oraz gazetkę parafialna nr z września a w niej o festynie parafialnym, rekolekcjach życia  w Duchu Św., pielgrzymkach, zdjęcia z budowy kościoła i zapowiedzi wydarzeń parafialnych.