Ogłoszenia duszpasterskie – III Niedziela Wielkiego Postu – 03.03.2024

  1. Zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali dziś o godz. 17:15. Na drogę krzyżową w piątek o godz. 17:30, a w sobotę szczególnie zapraszamy dzieci o godz. 17:00.
  2. Przypominamy o praktyce jałmużny wielkopostnej. Na stoliku pod chórem można jeszcze znaleźć specjalne skarbonki, które warto zabrać do swoich domów, a przed obrazem Jezusa Miłosiernego jest puszka, do której można złożyć ofiary, z przeznaczeniem na budowę nagrobka dzieci nienarodzonych. W zakrystii są też do nabycia Paschaliki, cena: 10zł.
  3. Chętnych do udziału w Staży Grobowej zapraszamy na spotkanie w sobotę 9 marca o godz. 15.00 w kościele. Bardzo prosimy wszystkich, którzy podejmowali tę posługę do tej pory a także nowych młodzieńców. Jest to piękna tradycja pomagająca nam w przeżyciu świąt wielkanocnych, którą warto kontynuować.
  4. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu.
  5. W następną niedzielę zbiórka do puszek na Fundację WZRASTANIE.
  6. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek miesiąca.
  7. W następną niedzielę na Mszy świętej o godz. 10.00 będzie wręczenie modlitewników dla dzieci z klasy III przygotowujących się do I Komunii świętej.
  8. Wieczór uwielbienia 8 marca będzie prowadzony przez ks. Pawła Śliwkę w trakcie wieczoru uwielbienia osoby cierpiące, chore mogą przyjąć sakrament namaszczenia chorych.
  9. Kandydatów do bierzmowania, zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00, a po niej na spotkanie formacyjne. Młodzież klasy szóstej w poniedziałek, natomiast młodzież klasy ósmej w czwartek również o godz. 18.00. Sakrament ten jest bardzo ważnym znakiem działania Boga w naszym życiu. Duch Święty, który jest miłością, pragnie napełniać nas swoją mocą. Módlmy się dla młodych ludzi o dobre przygotowanie do przyjęcia tego znaku, a dla nas wszystkich o coraz większe otwieranie się na owoce działania Ducha Bożego w nas. Zawierzajmy się Maryi, Oblubienicy Ducha Świętego:

Pod Twoją obronę…

Bożemu Miłosierdziu polecajmy śp. Ferdynanda Szczepańskiego, który w minionym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty do wieczności:

Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…