Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela Wielkiego Postu – 10.03.2024

  1. Zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali dziś o godz. 17:15. Na drogę krzyżową w piątek o  godz. 17:30, a w sobotę szczególnie zapraszamy dzieci o  godz. 17:00.
  2. Przypominamy o praktyce jałmużny wielkopostnej. Można ją składać do specjalnych skarbonek „Caritas”, do puszki przed obrazem Jezusa Miłosiernego, lub przy okazji nabycia paschalików w zakrystii.
  3. Dziś przed kościołem można złożyć ofiary do puszek na Fundację Pomocy Dzieciom i  Młodzieży WZRASTANIE.
  4. Zapraszamy do włączenia się do diakonii muzycznej w naszej parafii. W najbliższą środę o  godzinie 19:00 odbędzie się próba śpiewów na Triduum Paschalne. Zadbajmy wspólnie o  przygotowanie tej najpiękniejszej liturgii w ciągu całego roku kościelnego. Prosimy o  przybycie wszystkich, którzy lubią i potrafią śpiewać.
  5. Przypominamy również o zaproszeniu do Staży Grobowej. Piękna tradycja czuwania przy grobie Pana Jezusa również może pomóc nam przeżyć święta wielkanocne. Czekamy na chłopców w sobotę o godz. 15.00 w dolnym kościele.
  6. Kandydatów do sakramentu bierzmowania z klasy 7 zapraszamy na spotkanie w  czwartek. Spotkanie rozpoczynamy mszą świętą o godz. 18:00, następnie specjalne zajęcia formacyjne. Prosimy o przyniesienie podręczników, indeksów i  długopisów.
  7. W sobotę 16 marca w kaplicy u Sióstr Miłosierdzia będzie miała miejsce modlitwa kobiet. Rozpocznie się o godzinie 18:00. Eucharystię poprowadzi i  homilię wygłosi ks. Marcin Koperski. Organizatorzy zapraszają do wspólnej modlitwy wszystkie kobiety, niezależnie od wieku.
  8. W następną niedzielę rozpoczniemy w naszej wspólnocie parafialnej rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je ksiądz Piotr Czarniecki. Bardzo serdecznie zachęcamy do wielkoduszności i  gorliwego udziału. Przebieg i owoce ćwiczeń rekolekcyjnych zawierzajmy Matce Najświętszej. Pamiętajmy o tej intencji w  naszej codziennej modlitwie w ciągu całego tygodnia.
  9. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce do Markowej pod hasłem: „Z Błogosławioną Rodziną Ulmów w obronie życia”, która odbędzie się 23 marca. Organizatorami wydarzenia są: Centrum Dziedzictwa Błogosławionej Rodziny Ulmów oraz wydziały duszpasterstwa rodzin archidiecezji przemyskiej i diecezji rzeszowskiej. Organizatorzy wydarzenia informują o dwóch możliwościach uczestnictwa:

   a) pielgrzymka piesza z Łańcuta do Markowej;

   b) dla osób starszych dojazd odpowiednim środkiem transportu (autokar, własny środek transportu) do Markowej na miejsca parkingowe i stamtąd dołączenie się do ostatniego odcinka marszu.

   Program wydarzenia:

   9.00 – wyjście pielgrzymki w grupach (organizacja grup na miejscu; zebranie uczestników na parkingu przy parafii św. Michała Archanioła w Łańcucie),

   11.30 – Konferencja tematycznie związana z ochroną życia poczętego,

   12.00 – Msza święta pod przewodnictwem biskupa rzeszowskiego Jana Wątroby.

 1.  

Zapisy dla osób chętnych z naszej parafii w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

Pod Twoją obronę…

Matko Łaski Bożej, módl się za nami.