Ogłoszenia duszpasterskie – VI Niedziela Wielkiego Postu 24.03.2024 (Niedziela Palmowa)

 1. Przeżywamy dziś Niedzielę Męki Pańskiej, którą nazywamy Niedzielą Palmową. Zapraszamy na Gorzkie Żale o godz. 17.15.
 2. Dziękujemy Parafialnemu Zespołowi Caritas za zorganizowanie zbiórki do puszek na potrzeby Fundacji Pomocy Młodzieży im. św. Jana Pawła II „WZRASTANIE”. Zebraliśmy 1 751,50 zł. Niech Bóg błogosławi wszystkim dobroczyńcom!
 3. Msza Święta w Wielki Poniedziałek i Wielką Środę rano o godz. 6.30, a w Wielki Wtorek o godz. 8.30.
 4. We wtorek w naszym kościele będzie możliwość przeżycia sakramentu pokuty i pojednania. Spowiedź w godzinach: Przed południem: 09.00 – 10.30 i 11.00 – 12.00; Po południu: 15.00 – 16.00 i 16.30 – 18.00
 5. Odwiedziny chorych we wtorek od godziny 14.00. Prosimy zapisywać chorych, którzy nie są objęci odwiedzinami pierwszopiątkowymi, a chcieliby otrzymać sakramenty święte. Zapisy w zakrystii do poniedziałku do godziny 18.30.
 6. Korzystamy z okazji, aby przypomnieć, że spowiedź jest jednym z pięciu warunków dobrego przeżycia sakramentu pokuty i pojednania. Pozostałymi są: rachunek sumienia, żal za grzechy, mocne postanowienie poprawy oraz zadośćuczynienie Panu Bogu i bliźniemu. Zachęcamy, aby dobrze przygotować się do głębokiego przeżycia tego spotkania z Bogiem. Na stronie internetowej naszej parafii można przeczytać bardzo dobry artykuł pt. „Jak dobrze przygotować się do spowiedzi”.
 7. Społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 im. Św. Jana Pawła II w Przeworsku organizuje wydarzenie charytatywne dla Klary. Trzyletnia dziewczynka jest naszą parafianką. Od urodzenia zmaga się z licznymi chorobami neurologicznymi – nie chodzi i nie mówi. Przeszła dwie operacje wszczepienia implantów ślimakowych. Wymaga codziennej rehabilitacji. We wtorek, 26 marca 2024 r. w Miejskim Ośrodku Kultury od godz. 17.00 będzie możliwość zakupienia ciast na Wielkanoc, ozdób, waty cukrowej, popcornu oraz obejrzenia występów uczniów. Będą również wykonywane badania przez pracowników przeworskiego szpitala. Szczegółowe informacje można znaleźć w Internecie na stronie szkoły: https://sp1przeworsk.edupage.org/
 8. Zbiórka ministrantów we środę i w czwartek po Mszy Świętej. W piątek po Liturgii Męki Pańskiej.
 9. Przygotowanie do świąt w domach tak rozsądnie zaplanujmy, aby nie zabrakło nam czasu na to, co najistotniejsze – uczestnictwo w Świętym Triduum.
 10. Msza Święta w Wielki Czwartek o godz. 18.00, a po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy i adoracja do godz. 22.00. Program adoracji rejonami jest podany w gablocie i na parafialnej stronie internetowej.
 11. W Wielki Piątek i Wielką Sobotę o godzinie 7.30 zapraszamy na poranną Liturgię Godzin – piękną modlitwę psalmami nazywaną Ciemną Jutrznią. Po jej zakończeniu adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy.
 12. W Wielki Piątek o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i rozpoczęcie Nowenny, a bezpośrednio po niej Droga Krzyżowa. O godz. 18.00 rozpocznie się Liturgia Męki Pańskiej. Centralnym jej elementem będzie adoracja krzyża przez wszystkich uczestników celebracji. Ofiary składane przy tej okazji zostaną w całości przeznaczone na utrzymanie miejsc kultu chrześcijańskiego w Ziemi Świętej. Chrześcijanie cierpią tam wielkie prześladowania. Niektórzy z nich mówią: „Wy nawet nie wiecie, że my istniejemy i że jest nam bardzo ciężko”. Pamiętajmy o nich szczególnie w tym roku – roku okrutnej wojny, która tak boleśnie ich dotknęła.
 13. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i nie ma od niego dyspensy. Rodzice niech zatroszczą się, by również dzieci, które z racji wieku nie są jeszcze zobowiązane prawem do postu, były wprowadzane w autentycznego ducha pokuty.
 14. W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów wielkanocnych oraz wody o godz. 8.30, 9.00, 10.00, 11.00 i 12.00. Przy okazji poświęcenia pokarmów będzie możliwość złożenia ofiary na pomoc dla osób najbardziej potrzebujących. O godz. 15.00 Nowenna do Bożego Miłosierdzia. Po niej ostatnia okazja do poświęcenia pokarmów.
 15. Liturgię Wigilii Paschalnej (Wielka Sobota) rozpoczniemy od poświęcenia ognia o godz. 19.00. Przynieśmy ze sobą świece.
 16. Rezurekcja w Niedzielę Zmartwychwstania o godz. 6.00. Następnie Msze Święte o godz. 10.00, 11.30 i 18.00.
 17. W zakrystii są do nabycia paschaliki na stół wielkanocny.

Życzymy wszystkim pięknego, głębokiego i owocnego przeżycia Wielkiego Tygodnia. Niech ta droga doprowadzi nas do odkrycia prawdziwej radości Zmartwychwstania. :- )