Uroczystość Zesłania Ducha Świętego(19.05.2024 r.)

  1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Za publiczne odmówienie hymnu O Stworzycielu Duchu, przyjdź… można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  2. Jutro święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze Święte o godz. 07.00; 16.30 i 18.00.
  3. Przypominamy o wycieczce w Bieszczady. Wyjazd w sobotę 8 czerwca o godz. 7.30 z parkingu przy kościele. Koszt 60 zł. Zapisy w zakrystii. Spotkanie organizacyjne jutro o godz. 18.30.
  4. Prosimy rejonowych, aby w tym tygodniu przekazali do wszystkich domów publikację na temat Intronizacji Serca Pana Jezusa w Rodzinach. Materiały są do odebrania w zakrystii. Prosimy o życzliwe przyjęcie posłanych. Przychodzą oni w imieniu duszpasterzy i  całej naszej wspólnoty parafialnej.
  5. Miejski Ośrodek Kultury informuje o niezwykłym wydarzeniu medialnym. ISKRY NIEPODLEGŁEJ – to widowisko o wybitnych Polkach i Polakach, którzy zmieniali świat (osobowości z różnych dziedzin: techniki, medycyny, nauki, pracy społecznej, eksploracji świata i kosmosu a także sportu). Pokazy od 9.00 co pół godziny – w dniach 20 do 22 maja – w specjalnej naczepie ekspozycyjnej na placu przed Miejskim Ośrodkiem Kultury. Wstęp bezpłatny.
  6. W przyszłą niedzielę przeżywamy nasz Festyn Parafialny. Rozpoczęcie około godz. 13.00. W programie występy muzyczne, taneczne dzieci i młodzieży. Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pod hasłem „Moja Mama Królowa”. Warsztaty, animacje, zjeżdżalnie dla dzieci, mini ZOO, stoiska kulinarne, itp. Wieczorem o godz. 17.30 wspólna majówka przy figurze Matki Bożej na placu kościelnym. Od godz. 19.00 do 21.00 koncert zespołu „Pro Life”. Zakończenie apelem jasnogórskim. Prosimy zarezerwować sobie czas na uczestnictwo w tym ważnym dla nas wydarzeniu. Prosimy pamiętać, że wzorem lat ubiegłych w dniu festynu nie będzie Mszy Świętej o godz. 18.00. Liczymy jak zawsze na przyniesienie przez parafian ciast i innych smakołyków.
  7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Krystynę Jesiołowską. Módlmy się, aby mogła cieszyć się pełnią miłości Ducha Świętego w Królestwie Bożym:

Wieczne odpoczywanie…