Ogłoszenia duszpasterskie – 26 niedziela zwykła – 25.09.2011.

 

 

  1. Dziękuję pracującym przy budowie kościoła jak i wspierającym to dzieło. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w przygotowanie festynu parafialnego. Dziękuję zespołowi THE SWEET SOUND za posługę muzyczną. Dziękuję fundatorom poszczególnych nagród. Dziękuję młodzieży tak licznie uczestniczącej w spotkaniu oazowym. Wszystkim wymienionym składam serdeczne: Bóg zapłać!

   

  1. Obecne nagłośnienie w kościele jest w dalszym ciągu nagłośnieniem prowizorycznym. Na nagłośnienie wykonanie przez firmę specjalistyczną przyjdzie nam poczekać ok. 3 tygodni.

   

  1. W najbliższy wtorek o godz. 1900 rozpoczniemy Rekolekcje Życia w Duchu Świętym. Będzie je prowadził ks. Mariusz Mik, krajowy duszpasterz Odnowy w Duchu Świętym. Kto będzie mógł to zapraszamy na modlitewne przygotowanie wcześniej już od 1800 na Nowennę do św. Józefa i Mszę św. Te rekolekcje mają nam pomóc w odzyskaniu przestrzeni wolności w relacji z P. Bogiem i bliźnimi przy tych wszystkich obowiązkach i pracach jakie na nas spoczywają. Jeśli się otworzymy – weźmiemy udział, to Pan nie poskąpi Swej łaski. Zapraszamy.

   

  1. W dniu 28 września, tj. środa o godz. 1400 w Urzędzie Miasta odbędzie się sesja Rady Miasta, gdzie między innymi w porządku obrad będzie podjęcie uchwały w sprawie budowy drogi przebiegającej miedzy blokami a kaplicą prowadzącej do mającego powstać sklepu Tesko. Wszystkie zainteresowane osoby mogą uczestniczyć we wspomnianej sesji.

   

  1. W czwartek jest święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.

   

  1. W sobotę jest wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus. W tym dniu rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Zapraszamy w dni powszednie na godz.: 1630 dzieci; 1730 dorosłych oraz o 1900 w piątki młodzież. Postarajmy się wygospodarzyć chwilę czasu na wspólną modlitwę w kaplicy lub na odmówienie dziesiątka różańca w rodzinie.

   

  1. Za odmówienie różańca z rozważaniem tajemnic mamy możliwość codziennie zyskiwać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, czyli: stan łaski uświęcającej i Komunia św., wyzbycie się przywiązania do grzechu nawet lekkiego oraz modlitwa w intencjach Ojca św. Jeśli braknie z któregoś z warunków zyskuje się odpust cząstkowy.

   

  1. W sobotę zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie o godz. 1730, które rozpoczniemy Mszą św.

   

  1. W sobotę 1 października o godz. 1600 w MOK-u odbędzie się koncert charytatywny „Zagrajmy dla Marka”. Całkowity dochód z koncertu oraz wpływ z kwesty na ulicach miasta zostanie przekazany na dofinansowanie leczenia i rehabilitacji naszego rodaka Przeworszczanina – o. Marka Krupy, misjonarza w Boliwii. W programie miedzy innymi występ franciszkańskiego zespołu „Fioretti” z Krakowa. Szczegóły na plakatach

   

  1. W następną niedzielę zmiana tajemnic różańcowych, a na nabożeństwie różańcowym o godz. 1600 dzieci klas II otrzymają różańce.

   

  1. Z prasy katolickiej polecam czasopisma: „Niedzielę”, „Gość Niedzielny”, „Arka” „Dominik idzie do I Komunii św.”, „Idziemy” nr gratisowy dla zapoznania się oraz gazetkę parafialną nr z września.