Ogłoszenia duszpasterskie 2 Niedziela Adwentu – 05.12.2010

 1. Dziś gościmy alumna Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu: Piotra Poradę. Taca przeznaczona jest na potrzeby tegoż Seminarium. Dziś zmiana tajemnic różańcowych.
 2. Przed kaplicą jest zbiórka do puszek jako pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 3. Dziś druga tura wyborów. Poprzez udział w nich dajmy świadectwo, że zależy nam na naszym mieście.
 4. Dziękuję za ofiary złożone tydzień temu do puszek dla najbardziej potrzebujących rodzin naszej parafii. Była to kwota: 1490 zł. Dziękuję osobom z Caritasu Parafialnego za rozdysponowanie tej kwoty. Wszystkim wymienionym składam serdeczne: Bóg zapłać!
 5. Zapraszamy na Roraty dla dzieci i młodzież o godz. 1700 i dorosłych o 1800.
 6. Jutro jest św. Mikołaja. W związku z tym, że w naszej parafii są wspaniałe dzieci, to św. Mikołaj wybiera się także do nas w odwiedziny podczas Mszy św. o godz. 1700. Rodzice, którzy by chcieli, aby ich dzieci spotkały się dodatkowo ze św. Mikołajem po Mszy św., to niech przyprowadzą swoje pociechy do salki.
 7. Jutro odbędzie się spotkanie autorskie z Kazimierzem Pawłowskim o godz. 1100 w Miejskim Ośrodku Kultury w Przeworsku.
 8. Zapraszamy dzieci klas II na spotkanie we wtorek o godz. 1630, a AK o 1850
 9. W środę jest Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Otoczmy modlitwą wszystkie niewiasty. Porządek Mszy św. jak w święto kościelne, gdy równocześnie jest to dzień pracy: 700, 1130, 1630, 1800. Na Mszy św. o godz. 1630 dzieci klas II otrzymają medaliki. W tym dniu zapraszam rejonowych po odbiór opłatków o 1850
 10. Wszystkie grupy istniejące w naszej parafii zapraszamy na spotkanie formacyjne – wg zalecenia Ks. Arcybiskupa – w czwartek o 1800
 11. Od piątku w godzinach po południowych i wieczornych rejonowi będą roznosić opłatki na terenie naszej parafii. Swoich rejonowych dobrze znacie. Dobrowolne ofiary z tej racji składane przeznaczone będą na budowę kościoła. Opłatki są także do nabycia w zakrystii.
 12. Taca z następnej niedzieli przeznaczona będzie na budowę naszego kościoła. Suma będzie sprawowana w intencji wszystkich dobroczyńców parafii.
 13. Od najbliższej niedzieli zapraszamy, aby przyjść wcześniej do kaplicy 10 minut przed każdą Mszą św. w niedzielę na modlitwę prawdami wiary oraz śpiewem pieśni.
 14. Z prasy katolickiej polecam czasopisma: „NiedzielꔄGość Niedzielny” „Arkę”, „Dominik”, gazetkę parafialną, oraz kalendarz parafialny na 2011 rok.
 15. W zakrystii są do nabycia świece Caritasu na stół wigilijny. Cena świecy, to koszt jednego obiadu dla dziecka: 5zł lub więcej, lampiony, stajenki Betlejemskie.